Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Bułgarzy byli bardziej pewni siebie

Michał Kubiak: Bułgarzy byli bardziej pewni siebie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski w pięciosetowym spotkaniu musiała uznać wyższość reprezentacji Bułgarii. Starcie rozgrywane w ramach XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera było pierwszym oficjalnym meczem biało-czerwonych w kraju od dłuższego czasu. – Mamy nad czym pracować i mam nadzieję, że w środę zagramy jeszcze lepiej – powiedział po nim trener polskich siatkarzy Stephane Antiga.

Dla biało-czerwonych tegoroczny memoriał to sprawdzian przed czekającymi ich kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich i na to kładzie się największy nacisk podczas krakowskiego turnieju. Polska drużyna do grodu Kraka udała się po okresie ciężkich przygotowań, a obecnie będzie nabierać świeżości, by jak najlepiej zaprezentować się w Tokio. – Bułgarzy zagrali lepiej od nas. Byli w tym meczu bardziej pewni siebie, co było widać na boisku. Czekają nas jeszcze dwa tygodnie ciężkich przygotowań, aby w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zaprezentować najwyższy możliwy poziom – powiedział po spotkaniu z reprezentacją Bułgarii kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak.Oprócz zwycięstwa dla Bułgarów ważnym aspektem meczu z gospodarzami był fakt, że pokonali mistrzów świata. – Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Zagraliśmy na wysokim poziomie i wygraliśmy z mistrzami świata. To nas bardzo cieszy – podsumował Wiktor Josifow.

Polscy siatkarze mają co poprawiać w swojej grze, a pięciosetowe widowisko jest dobrym polem do wyłapania niedociągnięć, a także zbiorem informacji przed kwalifikacjami. – To był fajny mecz. Jestem zadowolony, że Bułgaria grała dobrze. Ogólnie graliśmy dobrze – szczególnie w ataku, choć w przyjęciu i zagrywce zaprezentowaliśmy się słabiej. Momentami brakowało także komunikacji. Mamy nad czym pracować i mam nadzieję, że w środę zagramy jeszcze lepiej – ocenił przegrany pojedynek trener polskiej reprezentacji Stephane Antiga.

Na zbliżającą się walkę biało-czerwonych w Tokio zwrócił też szkoleniowiec siatkarzy z Bułgarii. – To był bardzo pożyteczny mecz dla obu zespołów. Zaczynamy sezon reprezentacyjny, Polacy przygotowują się do turnieju w Tokio, a przed nami Liga Światowa. Od razu życzę Polakom powodzenia, bo czekają ich naprawdę trudne i ważne zawody. Chciałbym, żeby polscy siatkarze awansowali do igrzysk olimpijskich, bo wiem, jak ważna jest siatkówka dla polskich fanów – dodał Plamen Konstantinow.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved