Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak: Bartosz Kurek zagrał niesamowite spotkanie

Michał Kubiak: Bartosz Kurek zagrał niesamowite spotkanie

Swoją pierwszą porażkę w igrzyskach olimpijskich Polacy ponieśli z rąk reprezentacji Rosji. Sborna pokonała biało-czerwonych w pięciu setach i podopieczni Stephane’a Antigi stracili pierwsze miejsce w tabli grupy B. – Podobała mi się intensywność tego meczu – mimo porażki przyznał po spotkaniu szkoleniowiec polskiej kadry. Kapitan biało-czerwonych odniósł się natomiast do wyjątkowo dobrej dyspozycji Bartosza Kurka. – Był bardzo efektywny – komentował Michał Kubiak.

Reprezentacja Polski wygrała trzy pierwsze pojedynki olimpijskiego turnieju. Pierwsza porażka przyszła dopiero w spotkaniu z Rosją, przegranym 2:3. Pierwszy set starcia z obrońcami złotego medalu z Londynu wyraźnie padł łupem podopiecznych Władimira Alekny, a jednostronny przebieg miały także dwie kolejne partie, wygrane najpierw przez Polaków, a następnie Rosjan. – W trzech pierwszych setach dominował tylko jeden zespół. Rosja spisywała się bardzo dobrze. My nie byliśmy w stanie nic zrobić, zwłaszcza kiedy Rosjanie świetnie atakowali – podsumował pierwsze odsłony meczu Stephane Antiga. Pomimo porażki trener nie miał jednak pretensji do swoich podopiecznych. – Jestem zadowolony z mojej drużyny i podobała mi się intensywność tego meczu. Moi zawodnicy zagrali na wysokim poziomie, ale oczywiście wolałbym zwycięstwo – przyznał Francuz.

Porażka ze sborną zepchnęła Polaków na drugie miejsce w tabeli grupy B, a lepszym stosunkiem setów wyprzedziła ich Argentyna. – Nie jestem pewien, czy nadal jest możliwe, abyśmy zajęli pierwsze miejsce w grupie, bo nie liczyłem punktów, podchodząc do tego spotkania – stwierdził szkoleniowiec biało-czerwonych. Polacy, aby myśleć o zajęciu pierwszej pozycji w tabeli, muszą wygrać z Kubą 3:0 i liczyć, że Argentyńczycy stracą chociaż jednego seta w pojedynku z Egiptem.

Pomimo porażki w pojedynku z Rosją ze świetnej strony zaprezentował się atakujący polskiej kadry, który zapisał na swoim koncie aż 36 punktów. – Bartosz Kurek zagrał naprawdę niesamowite spotkanie. Nasz rozgrywający posyłał do niego wiele piłek, więc to normalne, że jeden zawodnik jest w stanie zagrać taki mecz, jaki Bartosz Kurek zagrał dzisiaj. Był bardzo efektywny – ocenił swojego kolegę z zespołu Michał Kubiak. Atakujący reprezentacji Polski dzięki swojej zdobyczy w meczu z Rosją został drugim najlepiej punktującym graczem igrzysk olimpijskich. Lepszy od niego jest jedynie Georg Grozer, który cztery lata temu wywalczył dla reprezentacji Niemiec 39 punktów.

źródło: FIVB, inf. własna