Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kędzierski: Zupełnie nic nam nie wychodziło

Michał Kędzierski: Zupełnie nic nam nie wychodziło

fot. plusliga.pl

Zawodnicy Effectora w pierwszym secie meczu z Lotosem Treflem Gdańsk dali kompletną plamę. Partia przegrana do jedenastu nie najlepiej wróżyła na dalszą część meczu. – Zagraliśmy fatalnie w każdym elemencie. Zupełnie nic nam nie wychodziło, a Lotosowi… Jemu wychodziło wszystko. Stało się tak, że przegraliśmy do jedenastu i chciałbym, żeby nigdy więcej się to nie powtórzyło – mówił po meczu Michał Kędzierski.

Po inauguracyjnym meczu ze Skrą rywalem Effectora była kolejna drużyna z czołówki ligi. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza obiecywali walkę w spotkaniu z Treflem Gdańsk, lecz to, co pokazali w pierwszym secie, daleko odbiegało od ich zapewnień. Bezsilność, zrezygnowanie i proste błędy – tak można opisać pierwszą partię tego spotkania w wykonaniu kielczan. – Zagraliśmy fatalnie w każdym elemencie. Zupełnie nic nam nie wychodziło, a Lotosowi… Jemu wychodziło wszystko. Stało się tak, że przegraliśmy do jedenastu i chciałbym, żeby nigdy więcej się to nie powtórzyło – mówił po meczu Michał Kędzierski.

Na szczęście była to tylko jednorazowa wpadka, bo kolejne sety wyglądały już dużo lepiej. Kielczanie obudzili się z marazmu i stawiali opór pewnym siebie gdańszczanom. – Znowu trzeciego seta zagraliśmy dużo odważniej. Podobnie jak w meczu z Bełchatowem, teraz również odpaliliśmy dopiero w trzeciej partii. Kluczowe było nasze przyjęcie, które zdecydowanie się poprawiło, i świetna gra na środku – komentuje rozgrywający.Dwudziestojednoletni rozgrywający zdecydowanie częściej gra środkiem niż jego poprzednicy i patrząc na statystyki Mateusza Bieńka i Andreasa Takvama, śmiało można przyznać, że jest to bardzo korzystna zmiana. – Mając takich środkowych, nie mogę do nich nie grać. Zawsze kończą ataki, są w tym elemencie pewniakami. Biją nad blokiem, fajnie omijają przeciwnika, więc staram się jak najczęściej wykorzystać to na boisku – dodaje Kędzierski.

Więcej w serwisie cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved