Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kędzierski: Mamy szansę wygrać

Michał Kędzierski: Mamy szansę wygrać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed Czarnymi w najbliższą  niedzielę trudne wyzwanie. Do Radomia przyjeżdża faworyzowana Skra Bełchatów, ale jak zauważył rozgrywający radomian Michał Kędzierski, historia spotkań między tymi drużynami wcale nie jest jednostronna. Zawodnik Czarnych liczy na dobry mecz i deklaruje, że jego zespół nie jest bez szans w tym starciu. 

– Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Wiemy z kim gramy, ale gramy u siebie na hali, a jak pokazuje historia pojedynki ze Skrą zawsze były wyrównane, czasem na naszą korzyść, a czasem na ich, więc wszystko jest możliwe – mówi o nadchodzącym pojedynku Michał Kędzierski.Rozgrywający radomian komplementuje najbliższego przeciwnika. – Skra to bardzo dobra drużyna – jest tam wiele świetnych nazwisk. Na każdej pozycji mają wyrównanych graczy klasy międzynarodowej, ale to nie znaczy, że nie możemy z nimi wygrać.

Zawodnik przyznaje, że gra jego zespołu jest sinusoidą, ale z jego wyliczeń wynika, że mecz ze Skrą powinien być tym nad osią X. – Nasza forma faluje, Ostatnio przegraliśmy ze Ślepskiem Suwałki po słabym meczu. Wcześniej był mecz z Zawierciem, więc teraz wychodzi, że zagramy lepsze spotkanie i mamy szansę wygrać. Kiedy gramy z przeciwnikiem, który jest teoretycznie mocniejszy, staramy bardziej się skoncentrować i lepiej go rozpracować. Kiedy zaś przychodzi słabszy rywal, być może jesteśmy zbyt pewni siebie i myślimy, że mecz sam się wygra.

Kędzierski zdaje sobie sprawę, że jego pozycja w drużynie to rezerwowy, który ma wspierać pierwszego rozgrywającego. – W drużynie czuję się dobrze. Moją rolą jest wchodzenie z ławki i uzupełniać się w tym sezonie z Dejanem Vinciciem. Wychodzi to różnie, bo nie wszystkie spotkania byliśmy w stanie wygrać. Ja staram się dawać z siebie wszystko niezależnie od sytuacji – zakończył wypowiedź siatkarz Czarnych.

źródło: Czarni TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved