Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kędzierski: Przyjechaliśmy tutaj wygrać

Michał Kędzierski: Przyjechaliśmy tutaj wygrać

fot. Paweł Skraba

– Można powiedzieć, że na razie się bawimy, choć te mecze wcale nie były takie łatwe. Wszystkie wygraliśmy po 3:0, ale była też walka na boisku. Najważniejsze jest to, że pewnie wygrywamy i na razie nam to granie tutaj bardzo dobrze wychodzi  – mówi  rozgrywający reprezentacji Polski, która walczy w Uniwersjadzie w Neapolu, Michał Kędzierski. Biało-czerwoni na razie mają na koncie komplet zwycięstw.

Znakomicie radzą sobie biało-czerwoni w Uniwersjadzie w Neapolu. Ekipa prowadzona przez Pawła Woickiego jak burza przeszła przez fazę grupową rozgrywek, wygrywając w niej cztery spotkania bez straty seta i pewnie awansując do ćwierćfinału.  – Podchodzimy to tego turnieju bardzo poważnie, bo widzimy swoje szanse na  sukces. Fajnie to wygląda, wygraliśmy cztery mecze  z rzędu po 3:0 – to robi wrażenie. Ja już grałem w takich paru turniejach młodzieżowych i wiem, że to nie jest proste, bo forma młodych zawodników faluje, a my w miarę ją utrzymujemy. Nawet, jak mamy jakieś problemy, to potrafimy to ukryć i wygrywamy, także oby tak dalej – cieszy się z postawy zespołu libero Mateusz Masłowski.Zadowolenia z dobrej gry  nie kryje też Michał Kędzierski. – Można powiedzieć, że na razie się bawimy, choć te mecze wcale nie były takie łatwe. Wszystkie wygraliśmy po 3:0, ale była też walka na boisku . Najważniejsze jest to, że pewnie wygrywamy i na razie nam to granie tutaj bardzo dobrze wychodzi – mówi rozgrywający. – Przyjechaliśmy tutaj wygrać tę uniwersjadę i walczyć o najwyższe cele, a jak chce się to osiągnąć, to trzeba zazwyczaj wygrać grupę. Chcieliśmy to zrobić, udało się, ale nie spodziewaliśmy się, że nie stracimy żadnego seta. To naprawdę duży plus – przyznaje.

Najgroźniejszymi przeciwnikami Polaków w walce o zwycięstwo w turnieju wydają się Rosjanie. Najpierw jednak biało-czerwoni muszą pokonać Tajwan. – Zazwyczaj Rosjanie są na takich turniejach bardzo mocni, ale my też. Pokazujemy, że gramy bardzo dobrą siatkówkę i nie stoimy na straconej pozycji w meczu z Rosją, bo wiemy, że najprawdopodobniej na nich trafimy w półfinale.  Już powoli się nastawimy na te kolejne mecze – ćwierćfinał i półfinał. Wiemy, że będzie walka, ale myślę, że damy radę – kończy Michał Kędzierski.

źródło: inf. własna, youtube.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved