Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kędzierski przenosi się do Włoch

Michał Kędzierski przenosi się do Włoch

fot. Sylwia Lis

23-letni rozgrywający, który ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów, opuszcza PlusLigę. Michał Kędzierski zdecydował się bowiem na grę w lidze włoskiej. Wychowanek rzeszowskiego klubu dołączy do zespołu Biosi Sora. Zajmie on miejsce Bułgara Georgi Seganowa.

Michał Kędzierski nie zagrzał zbyt długo miejsca w Asseco Resovii Rzeszów, do której powrócił po czteroletniej przerwie z okresu wypożyczenia. W zakończonym już sezonie PlusLigi rywalizował o miejsce w szóstce z Lukasem Tichackiem. Rozgrywający wystąpił w 87 setach, zapisując na swoim koncie 10 asów serwisowych, 9 punktów atakiem i 16 blokiem. 23-latek z pewnością miał nadzieję na to, że w większym wymiarze czasu będzie mógł wspomóc swoją drużynę, jednak Andrzej Kowal stawiał na urodzonego w Czechach siatkarza.Michał Kędzierski w PlusLidze zadebiutował w sezonie 2013/2014, kiedy to dołączył do Cerrad Czarnych Radom w ramach wypożyczenia. W ekipie wojskowych spędził dwa lata, a następnie przeniósł się do Kielc, by po roku ponownie zagrać w zespole prowadzonym przez Roberta Prygla. W rozgrywkach 2016/2017 był już pierwszym rozgrywającym i pokazał się z bardzo dobrej strony, dlatego Asseco Resovia Rzeszów zgłosiła się po młodego zawodnika. Kędzierski w ciągu swojej przygody w PlusLidze rozegrał 150 meczów, zapisując na swoim koncie 187 oczek.

Teraz 23-letni rozgrywający spróbuje swoich sił w lidze włoskiej. Przenosi się bowiem do Biosi Sora, zajmując miejsce Georgi Seganowa. Bułgar zasilił drużynę Maliye Milli Piyango. Do zespołu z Sory poza Michałem Kędzierskim dołączy na pewno środkowy Gabriele di Martino. W składzie z poprzedniego sezonu zostają natomiast: atakujący Dusan Petković z Serbii, przyjmujący Rasmus Nielsen z Danii, a także środkowy Edoardo Caneschi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, volleball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved