Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kędzierski ponownie w Cerrad Czarnych Radom

Michał Kędzierski ponownie w Cerrad Czarnych Radom

Tylko sezon trwała przygoda Michała Kędzierskiego w Effectorze Kielce. Po tym, jak w kieleckiej drużynie niespełna 22-latek miał za sobą sporo występów, jako pierwszy rozgrywający do Radomia powróci silniejszy. Tym razem o miejsce w składzie nie będzie rywalizował z ogranym na międzynarodowych parkietach Lukasem Kampą, a 24-letnim Kacprem Gonciarzem. Z transferem Kędzierskiego do Radomia związane jest przyjście Jakuba Wachnika do Effectora Kielce.

Michał Kędzierski występował już w Cerrad Czarnych Radom w latach 2013-2015, do drużyny prowadzonej przez Roberta Prygla dołączył już w trakcie pierwszego sezonu radomian po powrocie do ekstraklasy. Nie dostawał zbyt wielu szans na grę, ale jeśli wchodził na boisku, ze swojego zadania wywiązywał się bardzo dobrze. Po sezonie 2014/2015 zadecydował o odejściu z radomskiej drużyny i postanowił rozwijać swoje umiejętności w zespole, gdzie będzie mógł być pierwszym rozgrywającym. I choć faktycznie Dariusz Daszkiewicz na niego stawiał, to problemy Effectora Kielce spowodowały, że nie brakowało również sytuacji, kiedy Michał Kędzierski wychodził na boisko jako… atakujący.Swoje pierwsze siatkarskie kroki zawodnik stawiał w Asseco Resovii Rzeszów, ale debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył w barwach Cerrad Czarnych Radom. Ma swój udział w wywalczonym w ubiegłym roku tytule młodzieżowego mistrza kraju przez RCS Cerrad Czarnych Radom. – Z młodego pokolenia to najlepszy rozgrywający w Polsce – przyznał Robert Prygiel. Szkoleniowiec drużyny jest bardzo zadowolony z pozyskania siatkarza. Wysoko ceni umiejętności Michała Kędzierskiego. – Posiada dobrą zagrywkę, lubi grać krótką. Jest pracowity i lubiany w drużynie – zapewnił. Robert Prygiel zdradził jeszcze jeden istotny fakt, po roku nieobecności rozgrywający bardzo chciał ponownie bronić barw radomskiego klubu. Umowa podpisana została do końca sezonu 2016/2017.

Z przyjściem Michała Kędzierskiego do Cerrad Czarnych Radom związany jest jeszcze jeden transfer. Zawodnikiem Effectora Kielce zostanie… Jakub Wachnik, który wciąż ma ważny kontrakt z klubem z Radomia. Sam przyjmujący chciał zostać w Belgii, ale ostatecznie zasili ekipę z Kielc.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved