Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kędzierski: Myślę, że podołamy zadaniu jakie przed nami postawiono

Michał Kędzierski: Myślę, że podołamy zadaniu jakie przed nami postawiono

fot. Argos Volley Sora

– Trafiliśmy na mocnych rywali, ale my się tym zupełnie nie przejmujemy. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, aby dobrze grać. Myślę, że to wystarczy, abyśmy wyszli z grupy, a później będzie walka o czołowe miejsca – powiedział Michał Kędzierski, kapitan uniwersjadowej reprezentacji Polski. 

Wielkimi krokami zbliża się początek uniwersjadowych zmagań w Neapolu. Reprezentacja Polski siatkarzy liczy w nich na dobry wynik. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z Brazylijczykami, Francuzami, Irańczykami oraz Kanadyjczykami. – Już pierwszy mecz nas zweryfikuje i pokaże jakie są nasze szanse na odegranie jakiejś roli na tym turnieju. Postaramy się do meczu z Brazylijczykami jak najlepiej przygotować. Mam nadzieję, że na tyle dobrze, żeby z nimi wygrać. Chcemy głównie skoncentrować się na swojej grze, aby ona wyglądała jak najlepiej – zaznaczył Paweł Woicki, trener reprezentacji Polski, która zagra na uniwersjadzie.Dobra gra na uniwersjadzie może być dla niektórych zawodników przepustką do reprezentacji prowadzonej przez Vitala Heynena. – Wielu chłopaków z naszej kadry uniwersjadowej grałoby w szóstce innych reprezentacji. Przez to, że w Polsce jest dobrobyt, to ciężko im jest przebić się do reprezentacji A. Ale oni walczą o swoje, chcą coś ugrać we Włoszech i pokazać trenerowi Heynenowi, że są gotowi podjąć walkę o miejsce w pierwszej kadrze – podkreślił Daniel Pliński, który pełni rolę drugiego szkoleniowca.

Kapitanem biało-czerwonych został Michał Kędzierski, który cieszy się z takiego wyróżnienia. – Doceniam to, że trenerzy na mnie postawili, choć jest to dla mnie nowość. Postaram się sprostać zadaniu. Myślę, że będzie dobrze – powiedział Michał Kędzierski, który nie ukrywa, że biało-czerwoni trafili na wymagających przeciwników w fazie grupowej. – Trafiliśmy na mocnych rywali, ale my się tym zupełnie nie przejmujemy. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, aby dobrze grać. Myślę, że to wystarczy, abyśmy wyszli z grupy, a później będzie walka o czołowe miejsca. Mamy mocną drużyne. Gramy w PlusLidze, której poziom jest bardzo wysoki. Myślę, że podołamy zadaniu jakie przed nami postawiono – zakończył rozgrywający kadry uniwersjadowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved