Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kamiński: Nie daliśmy za wygraną

Michał Kamiński: Nie daliśmy za wygraną

fot. Izabela Kornas

Po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym w meczu z drużyną Politechniki Warszawskiej sięgnęli siatkarze MKS-u Będzin. – Wierzę w to, że nasza forma ogólna wzrasta. Duch walki w naszej ekipie jest obecny cały czas i w każdym meczu staramy się to pokazać. Mam nadzieję, że nasza ciężka praca zaowocuje i przełoży się na wynik w innych ważnych meczach – stwierdził po rywalizacji w Warszawie atakujący MKS-u, Michał Kamiński.

Wasze poprzednie spotkanie z Politechniką wygraliście gładko w trzech setach. W rewanżu musieliście się postawić rywalowi, aby wywieźć z Warszawy punkty.Michał Kamiński:Dwa pierwsze sety, chociaż wygrane przez nas, były naprawdę trudne. Stosunek punktów był bardzo bliski, w każdej z nich wygraliśmy zaledwie dwoma punktami. Trzeci set mógł zakończyć się podobnie do poprzednich i być wygrany przez nas, jednak zabrakło szczęścia, a także chłodnej głowy. Kolejna odsłona była dla nas nerwowa, nie potrafiliśmy złapać rytmu gry i przez to AZS doprowadził do tie-breaka. Wtedy już nie daliśmy za wygraną i walczyliśmy do końca. Zbudowaliśmy na tyle dużą przewagę, że pozwoliła nam ona na bezpieczne zwycięstwo.

Takie wygrane na pewno budują zespół. Czy uważasz, że dzięki dzisiejszemu sukcesowi MKS Będzin nabierze „wiatru w żagle”?

Wierzę w to, że nasza forma ogólna wzrasta. Duch walki w naszej ekipie jest obecny cały czas i w każdym meczu staramy się to pokazać. Mamy już parę pięciosetowych bojów na swoim koncie, a to także coś dla nas znaczy. W tym konkretnym meczu udało się wygrać. Mam nadzieję, że nasza ciężka praca zaowocuje i przełoży się na wynik także w innych ważnych meczach.

Przed wami trudny mecz z Cerrad Czarnymi Radom. Co sądzisz o tym rywalu? Radomianie są do pokonania?

Zdecydowanie będzie to trudne spotkanie, w pierwszej rundzie nie daliśmy im rady. Radomianie są zespołem, który potrafi zwyciężać mecz za meczem. Zobaczymy, czy uda nam się wygrać – pojedziemy tam z myślą o prawdziwej walce, a może uda się także przywieźć punkty do Będzina.

Mógłbyś wskazać najważniejszy z atutów w grze waszej drużyny?

Na pewno cieszy nas to, że nie tracimy już tyle punktów pod rząd. Zdarzały się mecze, w których potrafiliśmy stracić kilka „oczek” w jednym ustawieniu i potem nie byliśmy w stanie odrobić przewagi, jaką wypracowali nasi rywale. Nasza gra nie wyglądała wtedy dobrze, a mecze przegrywaliśmy do zera. Teraz każdy z nas coś do niej wnosi i dzięki temu lepiej prezentujemy się na boisku.

Wystąpiliście w składzie z nowym rozgrywającym. Odczuwacie to jako dużą zmianę?

Sanders, jako nowy rozgrywający, ma na celu pomóc naszej drużynie, wzmocnić naszą grę. Porozumienie całej ekipy przychodzi z czasem i z dziesiątkami treningów, ale myślę, że jesteśmy na jak najlepszej drodze. Wierzę w to, że nasz zespół dużo zyska dzięki nowej twarzy w naszym składzie.

Rozmawiała Magdalena Strzelczyk

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved