Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Kądzioła kończy karierę reprezentacyjną!

Michał Kądzioła kończy karierę reprezentacyjną!

fot. archiwum

Michał Kądzioła – jeden z najlepszych polskich siatkarzy plażowych – kończy karierę reprezentacyjną po 11 latach gry. Wraz z Jakubem Szałankiewiczem tworzył w ostatnich latach jedną z najlepszych polskich par grających na piasku. Zawodnik nie kończy jednak definitywnie startów na plaży. Z pewnością będzie można go zobaczyć w turniejach plażowych, Kądzioła ma też inne sportowe plany.

Najprawdopodobniej przyczyną zakończenia kariery przez siatkarza są ostatnie wyniki uzyskiwane w parze z Szałankiewiczem. Ponadto do powodów rozstania z tą dyscypliną należy dołożyć mnożące się kontuzje, które nie omijały tej pary. To spowodowało, że duet nie mógł w ostatnich sezonach prezentować optymalnej formy. Kądzioła i Szałankiewicz nie pojechali na igrzyska do Rio de Janeiro, mieli również duże kłopoty, by osiągnąć dobre wyniki w turniejach z cyklu World Tour, co sprawiło, że finansowanie przez Polski Związek Piłki Siatkowej tej pary stanęło pod znakiem zapytania.

Michał Kądzioła swoją decyzję ogłosił poprzez jeden z portali społecznościowych. – Po 11 latach trenowania tylko na piasku przyszedł dla mnie czas na nowe wyzwania. Jest to dla mnie duże przeżycie, bo siatkówka plażowa zajmuje w moim sercu bardzo dużo miejsca. Potwierdzam wszystkie plotki, że w przyszłym roku nie będę w kadrze siatkówki plażowej – napisał zawodnik, dodając także: – Najważniejsze podziękowania dla Jakuba Szałankiewicza, z którym spędziłem 11 lat na treningach, obozach i turniejach, w pokojach hotelowych, w samolotach, pociągach, busach, autobusach i taksówkach. Dzięki niemu i razem z nim zdobyliśmy niemały worek medali. Przykro mi, że nie daliśmy tylko rady pojechać razem na igrzyska.Para Kądzioła/Szałankiewicz w swoim dorobku ma złote medale uniwersjady oraz mistrzostw Europy do lat 23. Została również mistrzem świata do lat 19 i 21.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved