Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Gogol: Zawiercianie wygrali ten mecz zagrywką i obroną

Michał Gogol: Zawiercianie wygrali ten mecz zagrywką i obroną

– Pękliśmy pod naporem serwisu rywala już w pierwszym secie. Później udało nam się przeciwstawić tej silnej zagrywce, dzięki czemu gra na siatce obu drużyn była porównywalna. Nie mam jednak złudzeń, że zawiercianie wygrali ten mecz zagrywką oraz obroną – powiedział po porażce z Wartą Michał Gogol, trener Indykpolu AZS.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn dość gładko przegrali z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Podopieczni Michała Gogola tylko krótkimi fragmentami byli w stanie dotrzymać kroku przeciwnikom, a pogrążyła ich zagrywka rywali. – Przeciwnik zagrywał bardzo dobrze, a my przyjmowaliśmy bardzo źle. Pękliśmy pod naporem serwisu rywala już w pierwszym secie. Później udało nam się przeciwstawić tej silnej zagrywce, dzięki czemu gra na siatce obu drużyn była porównywalna. Nie mam jednak złudzeń, że zawiercianie wygrali ten mecz zagrywką oraz obroną – ocenił Michał Gogol, trener Indykpolu AZS.

Porażką z Wartą akademicy zakończyli zmagania w rundzie zasadniczej. Powoli sezon się dla nich kończy, chociaż mają jeszcze do rozegrania batalię o miejsca 9-10, w której ich rywalem będzie Trefl Gdańsk. – Na razie musimy chwilę odpocząć. W przyszłym tygodniu na pewno zagramy sparing z klubowym mistrzem Afryki. Czasu do kolejnych meczów jest bardzo mało, ale będziemy starali się ustabilizować nasze przyjęcie. Nie wiem jednak jaki jesteśmy w stanie zrobić postęp w tym elemencie. Gdybyśmy mieli miesiąc na pracę, to mielibyśmy na to większe szansę. Na pewno będziemy pracowali, aby zakończyć sezon zwycięstwami – dodał szkoleniowiec akademików z Kortowa.

Dołączył on do drużyny w połowie sezonu, zastępując na ławce trenerskiej Roberto Santilliego, który przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Wprowadził kilka zmian w zespole, a w pewnym momencie dla olsztynian pojawiła się nawet niewielka szansa na grę w play-off. Szybko jednak została zmarnowana, a na dobre skrzydła podcięły im kolejne w tym sezonie kłopoty zdrowotne holenderskiego przyjmującego. – Na początku przeprowadziliśmy małą rewolucję techniczno-taktyczną. Zmieniliśmy system gry, a nie jest to łatwe, kiedy robi się to w połowie sezonu. Ta rewolucja sprawiła, że zrobiliśmy krok do przodu, zwłaszcza w systemie blok obrona. Zaczęliśmy to pokazywać w lutym, kiedy rozegraliśmy kilka naprawdę dobrych spotkań, chociaż przeplatanych słabszymi meczami. Punktem zwrotnym znowu była kontuzja Robberta Andringi, która sprawiła, że straciliśmy nie tylko siatkarsko, ale przede wszystkim mentalnie. Mam wrażenie, że w pewnym stopniu trochę się poddaliśmy po tej kontuzji – zakończył Michał Gogol.

źródło: inf. własna, Radio UWM FM