Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Gogol: Zapowiadają się całkiem atrakcyjne sparingi

Michał Gogol: Zapowiadają się całkiem atrakcyjne sparingi

– Mamy do czynienia z bardzo mocno przemodelowaną szóstką, więc na pewno potrzeba tego grania. Zapowiadają się całkiem atrakcyjne sparingi, bo nasi przeciwnicy w większości to drużyny z najwyższej półki z kraju, kilku uczestników Ligi Mistrzów, więc będziemy się sprawdzali z naprawdę dobrymi zespołami – powiedział Michał Gogol, szkoleniowiec Espadonu Szczecin.

Rozpoczynacie ważną część przygotowań do sezonu. Teraz oprócz treningów rozgrywać będziecie mecze sparingowe. Skoro to nowa drużyna, to chyba im więcej sprawdzianów, tym lepiej?Michał Gogol: – Początkowo miałem w tej sprawie mieszane uczucia, ale ostatecznie rzeczywiście tych gier rozegramy sporo. Ale z racji tego, że właśnie teraz dołączy do nas nasz rozgrywający Eemi Tervaportti, a mamy do czynienia z bardzo mocno przemodelowaną szóstką, więc na pewno potrzeba tego grania. Zapowiadają się całkiem atrakcyjne sparingi, bo nasi przeciwnicy w większości to drużyny z najwyższej półki z kraju, kilku uczestników Ligi Mistrzów, więc będziemy się sprawdzali z naprawdę dobrymi zespołami.

Jak długiego czasu będzie potrzebował fiński rozgrywający Tervaportti, by wkomponować się w drużynę?

– Zdecydowanie nie jest to dla nas komfortowa sytuacja, że nie ma go od początku z nami. To jednak doświadczony siatkarz, który nie po raz pierwszy znajduje się w takiej sytuacji. Liczymy na to, że odnajdzie się trochę szybciej w tej drużynie, niż to ma miejsce w normalnych warunkach. Będziemy na pewno trenowali wspólnie trzy-cztery tygodnie przed inauguracją sezonu. To na tę chwilę musi nam wystarczyć, oczywiście później będziemy się dalej docierali także w pierwszych kolejkach ligowych.

W tym roku zagracie sparingi nie tylko w Polsce. Między innymi wyjeżdżacie do Belgii, gdzie Espadon ma być elementem oficjalnej prezentacji Knack Roeselare.

– Wpłynęło na to z pewnością wiele czynników. Znamy się z trenerami z Belgii od wielu lat. Przy okazji tam właśnie grał Eemi Tervaportti, jest tam dobrze wspominany, rozpoznawalny i mile widziany. Dla nas jako wciąż młodego klubu, który się wciąż uczy, buduje swoje struktury, to na pewno duże wydarzenie i fajnie, że tam się znajdziemy. Świetnie, że posmakujemy trochę takiej europejskiej siatkówki, bo przecież Knack to regularny uczestnik Ligi Mistrzów. To ciekawy sprawdzian, ciekawy przeciwnik pod względem sportowym i pod względem dużego wydarzenia medialnego.

Zawsze podkreślasz, by nie przywiązywać nadmiernej wagi do wyników pojedynków sparingowych. Kibice sporo energii poświęcają porównywaniu wyników i wyciąganiu z nich wniosków na cały nowy sezon. Chyba jednak nie do końca słusznie?

– Oczywiście, czasami jest tak, że drużyna jest w danym tygodniu po intensywniejszych zajęciach na siłowni, inna drużyna w tym samym czasie może być w zupełnie innym cyklu treningowym. Zeszła już z tych potężnych ciężarów i wygląda trochę lepiej. Każdy z tygodnia na tydzień wygląda trochę inaczej. Ale przy okazji trzeba też nauczyć się takiej mentalności zwycięzcy i wygrywania. Dobrze jest też sprawdzać, jak drużyna reaguje w sytuacjach stresowych. Naturalnie zwycięstwa zawsze pomagają. Proszę jednak pamiętać, że rywali mamy bardzo wymagających, niekiedy może być wyjątkowo ciężko walczyć o pozytywne wyniki, ale na pewno damy z siebie wszystko. Nie zrezygnuję jednak z przetestowania wszystkich możliwych ustawień, modyfikacji, po jakie możemy sięgać w trakcie pojedynków o punkty. Ale nie zmienia się podstawowej zasady – zawsze wychodzimy po to, by walczyć o zwycięstwo.

źródło: volleyespadon.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved