Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Gogol: Za szybko chcieliśmy dokończyć dzieła

Michał Gogol: Za szybko chcieliśmy dokończyć dzieła

– Jestem rozczarowany tym, jak zagrywaliśmy, bo w swojej hali potrafimy to robić dużo lepiej. Nie zrobiliśmy zagrywką krzywdy drużynie Trefla. Dużo krwi napsuł nam też Maciej Muzaj, mieliśmy problem, żeby go zatrzymać. Za dużo razy piłka wpadała nam bez ingerencji bloku – powiedział o przyczynach porażki z Treflem szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn, Michał Gogol.

Siatkarzom Indykpolu AZS-u Olsztyn nie udało się wykorzystać atutu własnego parkietu w starciu z Treflem Gdańsk. Podopieczni Michała Gogola przegrali z zespołem z Pomorza 2:3. Ich trener najbardziej narzekał na zagrywkę oraz na to, że jego podopieczni nie potrafili zatrzymać w ataku głównej armaty Trefla. – Jestem rozczarowany tym, jak zagrywaliśmy, bo w swojej hali potrafimy to robić dużo lepiej. Nie zrobiliśmy zagrywką krzywdy drużynie Trefla. Dużo krwi napsuł nam też Maciej Muzaj, mieliśmy problem, żeby go zatrzymać. Za dużo razy piłka wpadała nam bez ingerencji bloku. Falowało też nasze przyjęcie, które ostatnio było naszą mocną stroną. Wynikało to ze zmiennej zagrywki Trefla – skomentował Michał Gogol.

Trener zespołu z Olsztyna nie ukrywał, że jego podopieczni nie zagrali najlepiej w początkowych fazach przegranych odsłon. – Źle weszliśmy w te sety. Drugiego zaczęliśmy od czterech błędów. Znowu zaczęliśmy się spieszyć. Chcieliśmy chyba za szybko dokończyć dzieła po dobrym pierwszym secie. A zabrakło nam zimnej głowy. Bardzo długo adaptowaliśmy się do zmienności zagrywki rywali. Oni grali raz mocno, raz krótko. W czwartym secie już dobrze się ustawialiśmy. Przy najważniejszych zagrywkach przeciwników od razu robiliśmy przejście – dodał szkoleniowiec akademików.

Ostatni okres był dla olsztynian bardzo intensywny, ponieważ w osiem dni rozegrali trzy pojedynki. W najbliższych dniach będą oni mogli skupić się na regeneracji sił oraz treningach do meczu z Chemikiem Bydgoszcz. – Musimy odpocząć, bo ten tydzień był dla nas bardzo intensywny. Rozegraliśmy trzy mecze. Każdy z nich miał co najmniej cztery sety. Musimy się zregenerować i przystąpić w miarę wypoczęci do meczu z zespołem z Bydgoszczy – zakończył Michał Gogol.

źródło: opr. własne, uwm.fm