Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Gogol: Szkoleniowo lepiej jest rozegrać więcej setów

Michał Gogol: Szkoleniowo lepiej jest rozegrać więcej setów

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Widać po drużynie, że te rozegrane tie-breaki odcisnęły na niej fizyczne piętno. Natomiast fajnie, że je wygraliśmy, bo na pewno scala to drużynę mentalnie i powoduje, że mniej myśli o zmęczeniu – powiedział Michał Gogol, jeden z asystentów Vitala Heynena w reprezentacji Polski.

Ostatni weekend był dość wyczerpujący dla reprezentacji Polski siatkarzy, która w Mediolanie rozegrała trzy tie-breaki – z Argentyną, Serbią oraz Włochami. Biało-czerwoni odczuwają po nich zmęczenie, które jednak łagodzi smak zwycięstwa. – Widać po drużynie, że te rozegrane tie-breaki odcisnęły na niej fizyczne piętno. Natomiast fajnie, że je wygraliśmy, bo na pewno scala to drużynę mentalnie i powoduje, że mniej myśli o zmęczeniu. Treningowo i szkoleniowo nawet lepiej jest rozegrać więcej setów. Mamy szeroką grupę zawodników, trener bardzo umiejętnie nimi rotuje, więc myślę, że jest wszystko w porządku – powiedział Michał Gogol.Podkreślił on, że w tegorocznej edycji Ligi Narodów biało-czerwoni grają bardzo szerokim składem. Praktycznie każdy z zawodników dostał szansę do gry, a Polacy i tak wciąż są w grze o awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Chicago. – Jesteśmy chyba jedyną drużyną, która wykorzystała 25 zawodników w Lidze Narodów, a mimo tego ciągle jesteśmy w grze o Final Six. To jest ewenement, bo pozostałe drużyny grają mniej lub bardziej zamkniętymi składami. Każdy z zawodników w mniejszym lub większym wymiarze dostał szansę do gry. Przed nami jeszcze turniej w Lipsku, w którym na pewno kilku zawodników będzie chciało się jeszcze pokazać – ocenił członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski.

Mimo że trwa jeszcze Liga Narodów, to nie ma co ukrywać, że kluczowe dla biało-czerwonych będą kwalifikacje olimpijskie. Przepustki do Tokio chcieliby wywalczyć już przy pierwszej możliwej okazji, a taką będzie turniej kwalifikacyjny w Gdańsku. – Myślimy o igrzyskach. Wiemy jaki jest nasz cel. Droga do medalu na igrzyskach jest bardzo długa. Najpierw trzeba się na nie zakwalifikować. Nawet w rozmowach ten temat często się przewija myśle, że jesteśmy dobrze ukierunkowani – zakończył Michał Gogol.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved