Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Gogol: Słowo proces jest dla nas kluczowe

Michał Gogol: Słowo proces jest dla nas kluczowe

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polska po dwóch turniejach Siatkarskiej Ligi Narodów ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. – Nie myślimy o żadnym długofalowym celu. Po prostu w każdym meczu, w którym gramy chcemy wygrywać. Dla nas najważniejszy jest proces postępu drużyny. Musimy po prostu grać lepiej w siatkówkę. Mamy sporo mankamentów, ale wiemy nad czym musimy pracować. Myślę, że słowo proces jest dla nas kluczowe – mówi Michał Mieszko Gogol, asystent trenera reprezentacji Polski.

Pierwszy turniej Ligi Narodów w Polsce zakończyliście dwoma zwycięstwami i jedną porażką. Jak na wspólny tylko tydzień treningów, chyba możecie być zadowoleni?Michał Mieszko Gogol:Ciężko mówić o wynikach na tak wczesnym etapie. Nie mieliśmy czasu, żeby się zgrywać. Każdy zawodnik jest tak naprawdę na innym etapie regeneracji. Niektórzy skończyli granie miesiąc temu, a niektórzy trzy tygodnie temu. Przyznam, że nie patrzymy tylko i wyłącznie na wyniki. Zwracamy uwagę na styl, samą grę i to jak prezentujemy się w poszczególnych elementach. Oczywiście na tle klasowych rywali. W Polsce odbyliśmy trzy cenne lekcje, z których wyciągnęliśmy wnioski. Wiemy nad czym mamy pracować i jakie są nasze słabości.

W tegorocznej edycji Ligi Narodów kontynuujecie ten sam system pracy, co w ubiegłym roku. Mam na myśli to, że co turniej część zawodników w drużynie będzie się zmieniała. Czy zmiany będą również dotyczyły sztabu szkoleniowego?

– Dokładnie tak. Będziemy wszyscy się rotować. Jeśli mowa o zawodnikach, to na pewno każdy dostanie swoją szansę, żeby się pokazać – zarówno w różnych meczach i na tle różnych przeciwników.

W tym sezonie układ gry w poszczególnych turniejach jest dla was bardziej korzystny. Poza turniejem w Chinach gracie praktycznie w Europie. Teraz przed wami weekend zmagań w Iranie, a potem Włochy i Niemcy.

– To prawda tych podróży jest trochę mniej. Wydaje mi się, że FIVB tak rozłożyło ten kalendarz, że drużyny, które dużo podróżowały w zeszłym roku, w tym mają trochę łatwiej.

Jak cel ma drużyna na tę Ligę Narodów?

– Nie myślimy o żadnym długofalowym celu. Po prostu w każdym meczu, w którym gramy chcemy wygrywać. Natomiast dla nas najważniejszy jest proces postępu drużyny. Musimy po prostu grać lepiej w siatkówkę. Mamy sporo mankamentów, ale wiemy nad czym musimy pracować. Myślę, że słowo proces jest dla nas kluczowe. Niemniej, jesteśmy reprezentacją Polski i mistrzami świata. Niezależnie w jakim ustawieniu wyjdziemy w danym meczu, gdziekolwiek będziemy grać na świecie – zawsze będziemy grali, żeby wygrać.

Będąc drużyną podwójnych mistrzów świata gra się trudniej?

– Trzeba o to zapytać zawodników… Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że nie czujemy tego tak bardzo.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved