Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Gogol: Rozgrywki ligowe są w tej chwili priorytetem

Michał Gogol: Rozgrywki ligowe są w tej chwili priorytetem

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na pewno charakter drużyny będzie zmieniony. Bardzo bym chciał, żeby to był zespół waleczny, odważny, który bardzo szybko wykreuje swoją tożsamość i będzie wiedział, czego chce – powiedział o nowym składzie PGE Skry Bełchatów jej szkoleniowiec, Michał Gogol.

Mimo że pandemia w wielu krajach wciąż się rozwija, to pojawiają się pierwsze informacje o „odmrażaniu” sportu. Jako jedne z pierwszych być może do rywalizacji powrócą drużyny piłkarskie. W końcu przyjdzie też czas na wznowienie rozgrywek siatkarskich.Śledzimy, co się dzieje w tym temacie na świecie. Pierwsze rozwiązania i metody w grach zespołowych wypracowała piłka nożna. Ona pokazuje. jak można próbować wracać do normalności. Dlatego warto obserwować, co planują sztaby piłkarskie, bo to może być droga dla siatkówki i innych dyscyplin zespołowych – ocenił Michał Gogol, szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów.

Odniósł się on także do odejścia Mariusza Wlazłego ze Skry. Dotychczas doświadczony atakujący był jej ikoną, ale pod koniec swojej siatkarskiej kariery zdecydował się na zmianę barw klubowych. – Dla wszystkich to szok i niespodzianka. Nikt nigdy nie widział jak Mariusz gra w innej drużynie. Ciężko w ogóle mówić o zastępowaniu Mariusza. To nie jest tylko świetny siatkarz, ale też osobowość. My teraz szukamy zawodnika, który zapewni jakość w naszej drużynie – zaznaczył Gogol, który nie ukrywa, że bełchatowski zespół będzie zupełnie inny w nadchodzących rozgrywkach. – Na pewno charakter drużyny będzie zmieniony. Bardzo bym chciał, żeby to był zespół waleczny, odważny, który bardzo szybko wykreuje swoją tożsamość i będzie wiedział, czego chce – dodał trener Skry, w której nie zagra już nie tylko Mariusz wlazły, ale także między innymi Jakub Kochanowski oraz Artur Szalpuk.

Gogol jest jednym z asystentów Vitala Heynena w reprezentacji. Dotychczas więc dzielił swoją uwagę pomiędzy obowiązki klubowe i kadrowe. W dobie pandemii według niego nie powinno się rozgrywać Ligi Narodów, a skupić się na rozgrywkach PlusLigi. – Powinniśmy się skupić na klubach i rozgrywkach ligowych. To jest w tej chwili priorytet, bo bez tego nie przetrwa sport i dyscyplina. Moim zdaniem z Ligi Narodów należy zrezygnować i zająć się przygotowaniami do rozpoczęcia PlusLigi – zakończył Michał Gogol.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved