Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Gogol: Pojedyncze akcje zaważyły o porażce w dwóch setach

Michał Gogol: Pojedyncze akcje zaważyły o porażce w dwóch setach

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Gdybyśmy lepiej zaczęli pierwszego seta i go wygrali, to byłby to zupełnie inny mecz. Swoje szanse mieliśmy też w drugiej partii. W końcówce dwa razy pomyliliśmy się w ataku. De facto pojedyncze akcje zaważyły o tym, że przegraliśmy dwa sety – powiedział po porażce w Warszawie trener PGE Skry Bełchatów, Michał Gogol.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w ostatnim czasie grają w kratkę, lepsze mecze przeplatając słabszymi. Gorzej zaprezentowali się w miniony weekend w Warszawie, gdzie przegrali z wicemistrzem Polski. Była to już ich druga porażka z Vervą w tym sezonie. – Ten mecz miał kilka faz – skomentował krótko Michał Gogol, który szczególnie żałował porażki w dwóch pierwszych setach. – Zaczęliśmy bardzo źle. Później zaczęliśmy gonić przeciwnika i go dogoniliśmy. Było po 20. Mieliśmy swoje szanse w nim, ale ich nie wykorzystaliśmy. Gdybyśmy lepiej zaczęli pierwszego seta i go wygrali, to byłby to zupełnie inny mecz. Swoje szanse mieliśmy też w drugiej partii. W końcówce dwa razy pomyliliśmy się w ataku. De facto pojedyncze akcje zaważyły o tym, że przegraliśmy dwa sety – dodał szkoleniowiec zespołu z Bełchatowa.Jego zdaniem PGE Skra nie wykorzystała wielu kontrataków, przez co po dwóch setach przegrywała 0:2. – Mieliśmy dużo szans w obronie, ale nie przekuliśmy tego na kontrataki. Zwłaszcza w drugim secie podbijaliśmy dużo piłek, ale mieliśmy problem, aby je dokładnie wystawić – ocenił trener ekipy z województwa łódzkiego, która poderwała się do walki w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie udało jej się doprowadzić. – W trzeciej partii graliśmy cierpliwie, ale w czwartej zacięliśmy się w ataku i już nie potrafiliśmy wrócić do swojej gry. Przeciwnicy zaczęli zagrywać po liniach, w konsekwencji przegraliśmy ten mecz – dodał Gogol.

Podopieczni Gogola na odpoczynek nie mają zbyt dużo czasu. Wszystko dlatego, że już we wtorek ponownie wybiegną na parkiet, by walczyć o kolejne ligowe punkty. Na kolejną porażkę nie mogą sobie pozwolić, bowiem oddali ich ona od walki o pierwsze dwa miejsca na koniec rundy zasadniczej. – Przed nami jeden trening w poniedziałek, a we wtorek rozegramy już kolejny mecz. Jest za mało czasu do kolejnego spotkania, żeby rozpamiętywać porażkę w Warszawie. Musimy patrzeć w przód i koncentrować się na tym, co przed nami – zakończył Michał Gogol.  

źródło: inf. własna, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved