Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Gogol: Ten mecz miał kilka oblicz

Michał Gogol: Ten mecz miał kilka oblicz

fot. Klaudia Piwowarczyk

W swoim ostatnim domowym meczu w fazie zasadniczej zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn podejmowali ONICO Warszawa. Mimo walki olsztynianom nie udało się urwać punktu rywalom, przegrali całe spotkanie 1:3. – Myślę, że statystyki nie do końca odzwierciedlają przebieg tego spotkania, ponieważ był on wielofazowy i ten mecz miał kilka oblicz – przyznał po spotkaniu trener olsztynian Michał Mieszko Gogol. 

W premierowej oraz w drugiej odsłonie spotkania siatkarze z Olsztyna musieli uznać wyższość rywali ze stolicy, w trzeciej przegrywali kilkoma punktami, jednak zdołali odrobić dystans dzielący ich od przeciwników i ta partia padła ich łupem. W czwartym secie to warszawianie prezentowali się lepiej, co pozwoliło im wygrać spotkanie 3:1. – Myślę, że statystyki nie do końca odzwierciedlają przebieg tego spotkania, ponieważ był on wielofazowy i ten mecz miał kilka oblicz w zależności od tego w jakim momencie były obie drużyny. W skrócie mogę tylko powiedzieć, że mogliśmy przyjmować lepiej zwłaszcza te łatwe zagrywki. Kilka łatwych floatów nam uciekło, o te piłki możemy mieć do siebie pretensje. Mam nadzieję, że skorygujemy to szybko pracą na treningach. Jeżeli byśmy przyjęli kilka piłek lepiej to myślę, że mecz trwałby dłużej – stwierdził Michał Mieszko Gogol. Nad czym będą pracować siatkarze Indykpolu do końca tego sezonu? – Bez dwóch zdań nad przyjęciem. Na pewno troszeczkę popracujemy też nad zagrywką. Jesteśmy trochę zmęczeni, to też prawda, mamy też dużo mikrourazów: Paweł Pietraszko miał ostatnio problemy z plecami, Miłosz Zniszczoł czuje troszeczkę kolano. Każdego tak naprawdę coś boli w tym momencie sezonu, więc trzeba zaciskać zęby i grać. Chłopaki to robią, ogromny szacunek dla nich. Prawda jest też taka, że musimy trochę odpocząć, zregenerować się. Mam nadzieję, że wejdziemy w nowy tydzień z nowymi siłami i przygotujemy się dobrze do spotkania w Zawierciu – powiedział trener olsztynian.

Na skutek porażki w tym spotkaniu oraz wyników na innych parkietach siatkarze z Olsztyna stracili już szansę na awans do fazy play-off. Do rozegrania pozostał im już tylko jeden mecz w fazie zasadniczej, w którym zmierzą się na wyjeździe z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. – Dla mnie każdy mecz jest ważny i do ostatniego meczu sezonu będziemy naprawdę dawali z siebie ,,maksa” i chcemy tak naprawdę wygrywać każde spotkanie. To się nie zmieni do końca sezonu – zakończył Michał Mieszko Gogol. 

źródło: inf. własna, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved