Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Michał Glinka: Liczę, że nasz sukces spopularyzuje siatkówkę w regionie

Michał Glinka: Liczę, że nasz sukces spopularyzuje siatkówkę w regionie

– Bardzo się cieszę, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę do tego awansu i po raz kolejny będę mógł spróbować swoich sił w II lidze. Osobiście liczę, że nasz sukces jeszcze bardziej spopularyzuje siatkówkę w naszym regionie. Od początku powstania klubu jednym z jego głównych celów była odbudowa seniorskiej siatkówki w mieście oraz powrót na parkiety II ligi – powiedział Michał Glinka, środkowy MUKS-u Ziemia Milicka Milicz.

Po kilku latach zespół z Milicza wraca na szczebel centralny rozgrywek, tym razem pod szyldem MUKS Ziemia Milicka. To kolejny krok ku odbudowaniu siatkówki w Miliczu?Michał Glinka: – Bardzo się cieszę, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę do tego awansu i po raz kolejny będę mógł spróbować swoich sił w II lidze. Osobiście liczę, że nasz sukces jeszcze bardziej spopularyzuje siatkówkę w naszym regionie. Od początku powstania klubu jednym z jego głównych celów była odbudowa seniorskiej siatkówki w mieście oraz powrót na parkiety II ligi.

Jak zrodziły się plany, aby w Miliczu znowu była siatkówka na wyższym poziomie?

W  Miliczu siatkówka jest bardzo popularna. Tutaj zaczynał swoją karierę Damian Wojtaszek, istnieje kilka sekcji młodzieżowych. Co roku kluby z całej Polski podbierają nam utalentowanych zawodników, którzy mogliby zostać w Miliczu i stanowić trzon zespołu. Między innymi dlatego zrodził się pomysł utworzenia klubu MUKS Ziemia Milicka.

Przez turniej finałowy III ligi przeszliście jak burza. Seta straciliście jedynie w pierwszym meczu, w którym rywalizowaliście z Volleyem Bydgoszcz. Faktycznie był to najtrudniejszy przeciwnik?

Turnieje rządzą się swoimi prawami, bardzo ważne jest to, aby dobrze je rozpocząć. Na temat drużyny z Bydgoszczy nie mieliśmy zbyt dużo informacji. Musieliśmy dostosowywać taktykę na bieżąco do gry przeciwnika. W drugiej partii nie wykorzystaliśmy swoich szans, co skutkowało przegraną seta po walce na przewagi. Jednak kolejne dwa sety mieliśmy już pod kontrolą, dzięki czemu wygraliśmy cały mecz.

Potem stosunkowo pewnie pokonaliście GKPS Gorlice i Campera Wyszków. Różnica poziomów między wami a tymi rywalami faktycznie była tak duża, jakby wskazywały na to wyniki?

Patrząc na wyniki naszych poszczególnych spotkań, można wywnioskować, że jedynie drużyna z Bydgoszczy nam się postawiła. W meczach z Volleyem oraz ekipą z Gorlic nie wszystkie elementy siatkarskie funkcjonowały w naszej drużynie na odpowiednim poziomie. Najlepszy mecz turnieju, jak i całego sezonu, zagraliśmy z Camperem. Praktycznie w każdym elemencie byliśmy lepsi od przeciwników.

Jakie są dalsze plany zespołu z Milicza? Jakie cele stawiacie sobie na kolejny sezon?

Aktualnie działacze skupiają się na budowie drużyny na przyszły sezon, myślę, że wkrótce pojawi się informacja o treningu otwartym na naszym fanpage’u. Natomiast jeśli chodzi o założenia, to będziemy celować w środek tabeli, tak aby uniknąć gry w play-out.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved