Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Gierżot: Żadnego meczu nie oddamy za darmo

Michał Gierżot: Żadnego meczu nie oddamy za darmo

Na inaugurację sezonu zawodnicy SMS-u PZPS I Spała przegrali ze Stalą Nysa 0:3. Mogą być jednak umiarkowanie zadowoleni ze swojego występu, bowiem przez długi czas postawili faworyzowanym rywalom trudne warunki. – Mecz był na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze wspominamy pierwszy oraz drugi set. Były to momenty, kiedy walczyliśmy jak równy z równym, z przeciwnikiem który rok temu był w finale 1. Ligi – powiedział przyjmujący SMS PZPS I Spała, Michał Gierżot.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, siatkarze ze Spały długo toczyli wyrównaną walkę z nysanami, ale ostatecznie to ich przeciwnicy okazali się lepsi. W drugiej partii także oglądaliśmy zacięte widowisko, jednak w końcówce siatkarze Stali odjechali rywalom i prowadzili w całym spotkaniu już 2:0. – Mecz był na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze wspominamy pierwszy oraz drugi set. Były to momenty, kiedy walczyliśmy jak równy z równym, z przeciwnikiem który rok temu był w finale 1. Ligi. Mimo, że nie przyjechaliśmy do Nysy jako faworyt, to pokazaliśmy, że też potrafimy wysoko zawiesić poprzeczkę i bić się do samego końca – przyznał przyjmujący.

W trzecim secie nysanie zdominowali rywali i zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty. – Dla większości z nas był to debiut na zapleczu PlusLigi. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Pokazaliśmy na boisku, że stworzyliśmy fajną drużynę, która jest ambitna i ma bardzo duży potencjał, żeby sprawić niejedną niespodziankę w lidze – stwierdził Gierżot. – To był dopiero pierwszy mecz. Oczywiście tak jak w poprzednim spotkaniu nie jesteśmy stawiani w roli faworyta. Aby powalczyć o komplet punktów w takim meczu, cała drużyna musi zagrać na sto procent swoich możliwości. A i to może nie wystarczyć. Pokazaliśmy w meczu ze Stalą Nysą, że potrafimy tak zagrać. Mamy swoje momenty i przebłyski, gdzie to my jesteśmy chwilami lepszą drużyną. Żeby wygrywać z takimi zespołami, musimy dać z siebie maksa w każdym aspekcie gry. Warto również wspomnieć o naszym trenerze, który również daje z siebie sto procent i wkłada całe serce w drużynę. To właściwa osoba na odpowiednim miejscu – dodał siatkarz.

Na co więc stać zespół ze Spały w tym sezonie? – Traktujemy te rozgrywki jako nowe doświadczenie. Możliwość grania przeciwko zawodnikom doświadczonym, z przeszłością plusligową jest jak wkroczenie na wyższy poziom. A co za tym idzie podnoszenie swoich umiejętności oraz przygotowywanie się do mistrzostw Europy. Mimo to, żadnego meczu nie oddamy za darmo. Będziemy walczyć o każdy set i o każdy punkt. Jeżeli ktoś sądzi, że przyjeżdżając do nas może sobie dopisywać punkty do tabeli przed meczem, to gwarantuje mu, że nie będzie to łatwy mecz i niczego za darmo nie oddamy – zakończył Michał Gierżot.

źródło: inf. własna, pzps.pl