Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michal Finger: Wynik zaskoczył nas samych

Michal Finger: Wynik zaskoczył nas samych

fot. Karolina Koster

Wielka radość zapanowała w czeskiej reprezentacji po wygranej z Francją, Czesi z przebiegu gry zasłużyli na zwycięstwo i cel ten osiągnęli. – Cieszymy się bardzo z tego wyniku, nie wiem, jak określić nasz sukces, dla nas było to coś niesamowitego – powiedział Michal Finger.

Czesi byli blisko wygrania ostatniego meczu grupowego z Włochami i pomimo dobrej postawy ulegli swoim rywalom w końcówkach setów, wszystkie trzy partie przegrali oni bowiem na przewagi. – Wyciągnęliśmy wnioski z nieudanego i przegranego pechowo przez nas meczu z Włochami, który równie dobrze mógł zakończyć się naszym zwycięstwem, szkoda nam tego spotkania, ale to już historia. Jestem zadowolony z poziomu, jaki zaprezentowaliśmy w tym meczu pomimo porażki, na którą nie zasłużyliśmy – uśmiechnął się zawodnik.W poczynaniach Czechów widać było swobodę działania oraz radość z gry, czego nie można powiedzieć o ich rywalach z Francji, którzy po kilku nieudanych akcjach spuszczali głowy i nie wierzyli, że można odwrócić losy meczu. – Motywacja w tym meczu była bardzo duża, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że jeżeli zaprezentujemy swój poziom, to możemy sprawić niespodziankę. Nie obawialiśmy się wyżej notowanej Francji, nie mieliśmy nic do stracenia. Jeden drugiego motywował i każdy powiedział sobie po przegranym drugiem secie, że nie wszystko stracone. Te rozmowy między nami jak widać podziałały na nas mobilizująco, trener powiedział nam dodatkowo, na co mamy zwrócić uwagę i to także przyniosło pozytywny skutek. Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony i chcieliśmy zagrać naszą dobrą siatkówkę, co nam się udało. Dziękujemy naszym fanom, którzy tak licznie nas wspierali i w znaczny sposób nam pomogli – powiedział zawodnik, który był najlepiej punktującym siatkarzem w reprezentacji Czech – zdobył 19 punktów i atakował z 58-procentową skutecznością. – Cieszę się ze swojego występu w tym meczu, jednak trzeba pamiętać, że to cała drużyna gra, a nie pojedynczy zawodnik. Pozostali siatkarze z naszej reprezentacji zagrali również bardzo dobrze, chwała im za to. Byliśmy lepsi od naszych rywali zarówno w bloku, jak i obronie, ryzykowaliśmy na zagrywce i to nam się opłaciło. W trzecim i czwartym secie od samego początku narzuciliśmy swój styl gry, a Francuzi mieli problem, nie potrafili nam się przeciwstawić. Nasz sztab szkoleniowy bardzo dobrze rozpracował naszych rywali, wiedzieliśmy, na co mamy zwrócić szczególną uwagę i to nam się opłaciło. Jeżeli podobnie zagramy w meczu ćwierćfinałowym, to wszystko może się w nim zdarzyć – stwierdził siatkarz.

Rywalem Czechów w ćwierćfinale będą Niemcy, z którymi podopieczni Michala Nekoli zagrali słabo i oni sami zdają sobie z tego faktu doskonale sprawę. – W pierwszym grupowym spotkaniu zagraliśmy bardzo słabo i nie chcemy wracać do tego meczu, chcemy o nim zapomnieć, Niemcy są dla nas niewygodnym rywalem. W ćwierćfinale dostaniemy kolejną szansę na dobre zaprezentowanie się i mam nadzieję, że ją wykorzystamy, zagramy z jeszcze większą determinacją. Liczymy też po raz kolejny na wsparcie naszych kibiców – zakończył Michal Finger.

I kto teraz wygra mistrzostwa Europy siatkarzy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved