Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Filip zostaje w Politechnice Warszawskiej

Michał Filip zostaje w Politechnice Warszawskiej

fot. Aleksandra Tarkowska

W sezonie 2016/2017 kibice AZS-u Politechniki Warszawskiej w koszulce swojego klubu wciąż oglądać będą Michała Filipa. W poniedziałkowe popołudnie stołeczny zespół poinformował, że dwudziestojednoletni atakujący podpisał z warszawskimi inżynierami nowy kontrakt. – Jestem przekonany, że to dla mnie obecnie najsłuszniejszy wybór – powiedział o przedłużeniu umowy z Politechniką Warszawską zawodnik.

Przy wyborze pracodawcy na przyszły sezon kierowałem się przede wszystkim poziomem sportowym drużyny. Uznałem, że to właśnie w Warszawie będzie mi najlepiej i podjąłem decyzję o przedłużeniu umowy. Jestem przekonany, że to dla mnie obecnie najsłuszniejszy wybór – skomentował Michał Filip.Radości z pozyskania zawodnika na kolejny sezon nie kryła także prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej. – Michał przychodził do naszego klubu jako przyjmujący, ale z konieczności – w obliczu kontuzji Pawła Mikołajczaka – trener Jakub Bednaruk przestawił go na atak. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. W efekcie w sezonach 2014/2015 i 2015/2016 mieliśmy prawdziwego bombardiera. Będziemy mieć go też w kolejnych rozgrywkach ligowych – powiedziała zadowolona Jolanta Dolecka. – Dobra gra Michała spowodowała, że otrzymał kilka ciekawych propozycji z innych klubów. Tym bardziej cieszę się, że podpisaliśmy nowy kontrakt – dodała.

Michał Filip barw AZS-u Politechniki Warszawskiej broni od dwóch lat. Rozegrał przez ten czas 212 setów i zdobył 859 punktów: 698 z ataku, 118 blokiem i 43 zagrywką. – Liczę, że nowy sezon będzie jeszcze lepszy niż poprzednie – zakończył siatkarz.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved