Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Filip: Od tygodnia mamy w głowach mecz z ONICO

Michał Filip: Od tygodnia mamy w głowach mecz z ONICO

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jeśli wygramy mecz, będziemy bardzo usatysfakcjonowani, lecz jeżeli przegramy nawet po pięciu setach, to myślę, że ten niedosyt pozostanie – powiedział przed meczem z ONICO Warszawa atakujący Cerrad Czarnych Radom, Michał Filip.

Pucharowy „kac” już minął? Głowy zostały wyczyszczone, a wnioski zostały wyciągnięte?Michał Filip: – O meczu z Zawierciem zapomnieliśmy już na pierwszym treningu, przygotowującym nas do pojedynku w Warszawie. Był to mecz, który z trenerami wyjaśniliśmy sobie już na początku treningów. Wnioski zostały wyciągnięte i od tygodnia w głowach mamy tylko mecz z ONICO.

Gdybyśmy mieli porównać do pierwszego waszego starcia w hali MOSiR-u, to drużyna z Warszawy bardzo się zmieniła. Przede wszystkim do ONICO dołączyli Nikołaj Penczew oraz Bartosz Kurek. Zarówno wy, jak i ONICO w najbliższym meczu będziecie chcieli poprawić swoje morale. Warszawianie ostatni mecz w lidze przegrali z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie i niekoniecznie są zadowoleni z rezultatu odniesionego w Pucharze Polski. Z kolei wy po nieudanym meczu w ćwierćfinale Pucharu Polski będziecie chcieli znów zasmakować zwycięstwa.

– Mamy taki okres sezonu, że prawie każdy w tej lidze ma teraz problemy. Jest to na pewno bardzo mocny zespół, a Bartosz Kurek, nie ukrywajmy, robi tam „dużą robotę”. Nie uważam jednak, by była to drużyna poza naszym zasięgiem. Jedziemy do Warszawy, by wygrać kolejne spotkanie w lidze i rundzie rewanżowej. A jak będzie, dowiemy się w sobotę.

Mówisz o zwycięstwie, ale czy urwanie punktów na tym trudnym terenie także będziecie odbierać jako sukces?

– Jeśli wygramy mecz, będziemy bardzo usatysfakcjonowani, lecz jeżeli przegramy nawet po pięciu setach, to myślę, że ten niedosyt pozostanie.

A jak ocenisz swoją ostatnią, bardzo dobrą dyspozycję? W meczach ligowych w nowym roku pojawiłeś się na placu gry i zgarnąłeś dwie statuetki MVP. 

– To były tylko dwa mecze, więc ciężko ocenić aktualną formę. Z mojego punktu widzenia nie były to również bardzo wymagające spotkania. Bardzo mi miło, że zostałem wyróżniony, ale nie uważamy, by był to jakiś wyczyn. Teraz będzie większy sprawdzian, a jeśli będę na boisku, to dam z siebie maksimum. Mam nadzieję, że uda mi się pokazać z jak najlepszej strony.

Dla ciebie to podwójna motywacja grać w Warszawie? Jak wiemy, to właśnie tam spędziłeś najwięcej sezonów, grając w PlusLidze. 

– Już wyrosłem z tego, by się motywować poza sportowymi aspektami. Będzie to mecz jak każdy inny, a to, że tam rozegrałem bardzo dużo spotkań, jest tylko na moją korzyść. Znam tę halę i na pewno będzie mi się lepiej grało. Nie mam jednak sentymentu do tej drużyny, gdyż ja byłem w innej drużynie.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved