Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Filip: Trzeba dojrzeć do siatkówki

Michał Filip: Trzeba dojrzeć do siatkówki

Zwycięstwo AZS-u Politechniki Warszawskiej z olsztyńskim zespołem to kolejna wygrana podopiecznych Jakuba Bednaruka. – Skupiamy się na naszej grze, a to przynosi rezultat – mówił po meczu MVP spotkania, Michał Filip. – Wierzymy, że zła passa już za nami – dodał atakujący.

Kilka dni temu wygraliście z Czarnymi Radom, teraz pokonaliście kolejny zespół. Czy ta fala poniesie was do następnych zwycięstw?

Michał Filip: Mam taką nadzieję, wszyscy jesteśmy dobrej myśli. Wierzymy, że zła passa, gorsza forma już za nami i teraz pokażemy, na co nas stać.

Lepsza forma jest skutkiem jakichś zmian w waszej pracy?

Teraz bardziej skupiamy się na swojej grze niż na samej taktyce, przeciwniku, a to przynosi rezultat.

Co zdecydowało o zwycięstwie z olsztyńską drużyną?

Na pewno tie-break, nie ma co ukrywać. Graliśmy równo, niemal ciągle punkt za punkt, końcówka się udała. Nasz kapitan pokazał, na co go stać i dzięki temu wygraliśmy.

Drugi set pokazał, że możecie grać dużo lepiej niż rywale. Uwierzyliście wtedy w siebie?

Tak naprawdę to nie ma znaczenia, to była tylko jedna partia. Wyszliśmy na czwartego seta i można powiedzieć, że przespaliśmy początek, więc dany wynik kolejnych odsłon nie ma większego znaczenia. Gdzieś z tyłu głowy może jest myśl o tej dużej przewadze, ale staramy się nie myśleć o takich rzeczach. Trzeba dojrzeć do siatkówki.

Który element waszej gry był kluczowy?

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co wychodziło nam w tym meczu. Pojawiło się kilka dobrych zagrywek w odpowiednich momentach i to chyba były te punkty zwrotne. Rewanż udał się zdecydowanie.

Kolejne mecze zagracie w Warszawie.

Z tego, co się orientuję, zostały nam tylko trzy wyjazdy, więc będziemy mało podróżować, ale to dobrze. Lepiej gra się przy swojej publiczności.

Za kilka dni czeka was kolejne starcie. Będzie ciężko?

– MKS Będzin będzie trudnym rywalem, jak każdy. Już raz pokazaliśmy, jak można zlekceważyć rywali właśnie w Będzinie, przegraliśmy 0:3 i więcej tego nie zrobimy.