Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Filip: Musimy walczyć, żeby pozostać na czwartym miejscu

Michał Filip: Musimy walczyć, żeby pozostać na czwartym miejscu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w 24. kolejce PlusLigi zmierzą się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Ostatnio mają troszeczkę cięższy okres, przegrali dwa czy trzy spotkania. Wydaje mi się, że mamy teraz szansę urwać im na pewno jakiś punkt a może wygrać spotkanie. Jeżeli będziemy grać na swoim, dobrym poziomie, wydaje mi się, że jesteśmy w stanie spokojnie nawiązać walkę jak równy z równy – stwierdził przed tym pojedynkiem Michał Filip.

Cerrad Czarni Radom po 23 kolejkach utrzymuje się na czwartym miejscu w tabeli. Radomianie mają pięć punktów przewagi nad piątą drużyną z Zawiercia. – Mamy awans, co nie zmienia faktu, że musimy walczyć, żeby pozostać minimum na tym czwartym miejscu, który da nam troszeczkę łatwiejszą drogę do dalszej gry w play-off – powiedział Michał Filip. – Myślę, że nie ma tutaj co kalkulować, ponieważ z którą drużyną byśmy nie grali, to będzie to na pewno ciężki dwumecz. Takie kalkulacje nie powinny wchodzić w grę. Będziemy tak samo zmotywowani i będziemy grać z chęcią zwycięstwa. Mamy trzy mecze, które myślę, że jesteśmy w stanie wygrać. To nam może jakoś ułatwić sytuację w tabeli. Zobaczymy, czas pokaże – dodał atakujący.W ramach 24. kolejki PlusLigi zespół z Radomia pojedzie do Kędzierzyna-Koźla, gdzie zmierzy się z ZAKSĄ. Kędzierzynianie są liderami ekstraklasy. – Wiadomo to drużyna bardzo mocna, doświadczona. Chociaż aktualnie są bez swojego najlepszego zawodnika, to nadal potrafią bardzo dobrze grać w siatkówkę, co udowadniają na każdym kroku. Ostatnio mają troszeczkę cięższy okres, przegrali dwa czy trzy spotkania. Wydaje mi się, że mamy teraz szansę urwać im na pewno jakiś punkt a może wygrać spotkanie. Jeżeli będziemy grać na swoim, dobrym poziomie, wydaje mi się, że jesteśmy w stanie spokojnie nawiązać walkę jak równy z równy. Myślę, że niewiele różnicy będzie między naszą drużyną a zespołem z Kędzierzyna-Koźla, jeżeli będziemy grać tak, jak potrafimy – stwierdził Filip. – Zawsze fajnie jest wygrać z taką drużyną jak ZAKSA i mam nadzieję, że razem z chłopakami uda nam się coś ugrać, może punkt, może mecz, zobaczymy – wtórował mu Tomasz Fornal.

W pierwszej części rozgrywek ZAKSA nie miała większych problemów z pokonaniem radomian. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali 3:0 w kolejnych setach do 21, 18 i 20. – Naszym celem w tym meczu jak zawsze będzie walka. W trakcie spotkania okaże się, czy będziemy mieli szanse. Pamiętam, był taki mecz w Kędzierzynie, gdzie mogliśmy wygrać 3:1 a później 3:2. Odkąd jesteśmy w PlusLidze jest to chyba jedyna drużyna, której nie pokonaliśmy. Być może teraz nadarzy się okazja – powiedział Robert Prygiel.

źródło: inf. własna, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved