Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Filip: Bez walki się nie poddamy

Michał Filip: Bez walki się nie poddamy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Liga będzie najmocniejsza od kilku lat. Każdy zespół jest coraz silniejszy, co pokazują ostatnie transfery. Nie będzie łatwo, ale bez walki się nie poddamy – powiedział Michał Filip, atakujący Cerrad Czarnych Radom.

W minionym sezonie radomianie byli jedną z rewelacji rozgrywek. Niewiele brakowało, aby zameldowali się w walce o medale, a rozgrywki ostatecznie zakończyli tuż poza czołową czwórką. – Poprzedni sezon był dobry w naszym wykonaniu. Myślę, że piąte miejsce to nie jest zły wynik. Mieliśmy chrapkę na więcej, ale i tak uważam, że sezon był udany. Niestety, nie spędziłem całego na boisku, ale i tak dał mi bardzo dużo. Jestem z niego zadowolony – powiedział Michał Filip, który zdecydował się na kontynuowanie współpracy z Czarnymi. W kolejnych rozgrywkach jego konkurentem do miejsca w podstawowym składzie będzie Karol Butryn. – Rywalizacja na naszej pozycji będzie mocna. Karol jest podobnym zawodnikiem do mnie, jeśli chodzi o styl grania. Ma swoje mocne strony, ale też słabsze, podobnie jak ja. Często o tym, kto będzie grał może decydować dyspozycja dnia – dodał doświadczony atakujący.W międzysezonowej przerwie w drużynie prowadzonej przez Roberta Prygla doszło do sporych przetasowań kadrowych. Jednak nie oznacza to, że ekipa z Mazowsza zamierza obniżyć loty. Wręcz przeciwnie – ponownie chce znaleźć się w pierwszej części stawki. – Mamy praktycznie nowy skład. Na papierze wygląda on dobrze. Odczuwamy presję związaną z wynikiem, bo w poprzednim sezonie pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę. Liczę na to, że w nadchodzących rozgrywkach nie będzie gorzej. Zrobimy wszystko, żeby grać jak najlepiej, a co się uda osiągnąć, to zobaczymy – zaznaczył Filip, który zdaje sobie sprawę z tego, że powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu będzie trudne, bowiem inne zespoły między sezonami nie próżnowały i solidnie się wzmocniły. – Liga będzie najmocniejsza od kilku lat. Każdy zespół jest coraz silniejszy, co pokazują ostatnie transfery. Nie będzie łatwo, ale bez walki się nie poddamy – dodał.

Atakujący radomskiej drużyny już szlifuję formę przed kolejnymi rozgrywkami. Na odpoczynek miał sporo czasu i nie ukrywa, że brakuje mu już siatkówki halowej. – Czas na odpoczynek był. Mieliśmy cztery miesiące wolnego. Na początku wakacji trenowałem mniej intensywnie, wówczas zdążyłem odpocząć, ale musiałem być w treningu. Już od miesiąca przygotowuje się mocniej pod sezon. Strasznie brakuje mi siatkówki. Jednak plażówka nie daje mi tego, co siatkówka halowa. Cztery miesiące bez grania to za długo, dlatego nie mogę doczekać się już pierwszych meczów – zakończył Michał Filip.

źródło: Czarni TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved