Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała: Udowodniliśmy, że nie ma klątwy

Michał Chadała: Udowodniliśmy, że nie ma klątwy

fot. Karolina Koster

ZAKSA po wygraniu dwóch setów mogła się cieszyć ze zdobycia złotych medali mistrzostw Polski. – ZAKSA w tym sezonie pokazała, że nie ma żadnej klątwy i da się zdobyć złoty medal i Puchar Polski – mówił po meczu Michał Chadała, asystent Ferdinando de Giorgiego.

Do tej pory mówiło się o istnieniu „klątwy” – zdobywca Pucharu Polski nie wygrywał rozgrywek PlusLigi.Michał Chadała: – Ja bym nie nazwał tego żadną klątwą. Jak popatrzymy w przeszłość, to były drużyny, które zdobywały mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Być może przez ostatnie pięć czy sześć lat tak się nie zdarzało, ale to nie znaczy, że to jest jakaś klątwa. Sam pamiętam, jak grałem w Kędzierzynie-Koźlu lub Bełchatowie, to zdobywaliśmy oba trofea. Wydaje mi się, że to stwierdzenie wymyślono na potrzeby jakiejś drużyny, która nie zdobyła dwóch głównych trofeów. ZAKSA w tym sezonie pokazała, że nie ma żadnej klątwy i da się zdobyć złoty medal i Puchar Polski.

Drugi finałowy mecz był znacznie trudniejszy dla ZAKSY.

– Było bardzo ciężko, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Skra Bełchatów to drużyna, która jest jedną z lepszych w Europie. Nikt nawet nie liczył na to, że po naszej wygranej w Łodzi rywale przyjadą do Kędzierzyna-Koźla i nie podejmą walki. Byliśmy przygotowani na ciężki mecz i takie też było to spotkanie. Zwyciężyliśmy dzięki temu, że zachowaliśmy trochę więcej zimnej krwi. Zaczęliśmy także grać jako zespół, wspierać się i to przyniosło efekty. Na początku meczu to drużyna z Bełchatowa grała jako kolektyw, a my nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na jej zatrzymanie. Przeczekaliśmy dobrą grę rywali i wykorzystaliśmy swoje szanse, aby zagrać lepiej, dzięki czemu udało się nam wygrać.

Jak smakuje zdobycie złotego medalu przed własną publicznością?

– Każdy złoty medal smakuje inaczej, ale zawsze to jest bardzo pozytywne uczucie. Ja miałem przyjemność zdobywać parę razy mistrzostwo Polski i zawsze to bardzo miłe uczcie, zawsze jest inne, zawsze jest cudowne. Zdobycie tego medalu to uwieńczenie całego sezonu, który był bardzo ciężki i długi. Teraz należy nam się chwila odpoczynku.

Kibice na mecz finałowy przybyli bardzo tłumnie.

– Kibice nas nigdy nie zawiedli. Nasi fani są zawsze z nami, bez względu czy to jest początek sezonu czy koniec. Zawsze nas wspierają, jeżdżą na mecze wyjazdowe i jesteśmy im za wszystko bardzo wdzięczni. Kibice są częścią naszej drużyny, naszej osobowości, która nazywa się ZAKSA.

Kończy się pewien etap, z drużyny na pewno odchodzi Ferdinando de Giorgi oraz Oskar Kaczmarczyk, ty zostajesz z ZAKSĄ?

– Pytanie do prezesa Sebastiana Świderskiego, ja na razie czekam na jego decyzję. Myślę, że do rozmowy dojdzie za kilka dni i wtedy będzie wszystko wiadomo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved