Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała: Oczekujemy powrotu naszych chłopaków

Michał Chadała: Oczekujemy powrotu naszych chłopaków

fot. Adrian Sawko

Mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, rozpoczęli trzeci tydzień przygotowań do nadchodzącego, wymagającego sezonu. Zespół pod wodzą trenera Ferdinando de Giorgiego oprócz gry w powiększonej PlusLidze czekają starcia w Lidze Mistrzów. – Pracujemy ciężko i solidnie – podkreśla szkoleniowiec kędzierzyńskiej drużyny.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła przygotowania do kolejnych rozgrywek w poniedziałek, 8 sierpnia. Na inauguracyjnych zajęciach byli obecni: Dominik Witczak, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Bociek, Kamil Semeniuk, Korneliusz Banach, Patryk Czarnowski, Grzegorz Pająk, Bartosz Jastrowicz oraz Aleksander Maziarz. Od tej pory drużyna pracuje nad zbudowaniem formy przed nadchodzącymi rozgrywkami. Przygotowania nadzoruje duet trenerski – Ferdinando de Giorgi i Michał Chadała, natomiast treningi fizyczne kontroluje trener Piotr Pietrzak. – Pracujemy ciężko i solidnie – podkreśla trener Ferdinando de Giorgi. – Z tygodnia na tydzień treningi będą coraz bardziej wymagające. Jednak miło popatrzeć, jak zawodnicy odpowiedzialnie i uczciwie podejmują wysiłek i trenują. Jest to bardzo ważny moment w etapie przygotowań, bo właśnie teraz budujemy solidny fundament na sezon oparty na trzech istotnych elementach: sile, wytrzymałości i technice – dodaje włoski szkoleniowiec.Drużyna wciąż pozostaje w niepełnym składzie. Dopiero na początku września do zespołu dołączą siatkarze, którzy brali udział w igrzyskach olimpijskich – francuski rozgrywający Benjamin Toniutti oraz jego kolega z reprezentacji, przyjmujący Kevin Tillie, a także Polacy: libero Paweł Zatorski, przyjmujący Rafał Buszek, atakujący Dawid Konarski i środkowy Mateusz Bieniek.Na ten krótki wypoczynek z pewnością solidnie zapracowali – ocenia asystent trenera Michał Chadała. – Tak to już jest z reprezentacją, że zawodnicy grają więcej i w krótkim czasie muszą regenerować siły, by dołączać do macierzystych klubów i wraz z całym teamem przygotowywać się do sezonu. My również oczekujemy powrotu naszych chłopaków – dodaje.

Najpóźniej do zespołu dołączy Sam Deroo. Belg obecnie przygotowuje się razem ze swoją reprezentacją do eliminacji mistrzostw Europy, w których jego drużyna narodowa wystąpi w grupie C. Belgia zagra w dwóch turniejach. Pierwszy rozegrany zostanie w Grecji w dniach 16-18 września, a między 22 a 25 września zespoły zagrają w Belgii. W grupie C oprócz Belgów są również Mołdawia, Ukraina i Grecja.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved