Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała: Ciężko na ten rezultat pracowaliśmy

Michał Chadała: Ciężko na ten rezultat pracowaliśmy

fot. Adrian Sawko

ZAKSA wygrała po raz kolejny bardzo łatwo 3:0 z broniącą tytułu mistrzowskiego Resovią. Stan rywalizacji finałowej wynosi już 2:0 dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla. –  To nie jest tak, że jak wygrywamy mecz 3:0, to zawsze jest łatwo i przyjemnie. Ciężko na ten rezultat pracowaliśmy – stwierdził po meczu, asystent trenera de Giorgiego, Michał Chadała.

Spodziewaliście się dwóch aż tak łatwych i szybkich meczów?Michał Chadała: – Nie spodziewaliśmy się łatwych meczów i wbrew pozorom spotkania wcale do łatwych nie należały. Spodziewamy się, że trzeci mecz będzie bardzo ciężki. Szczerze mówiąc, to podchodzimy do tej rywalizacji w ten sposób, że nastawialiśmy się na pięć trudnych spotkań, a czas pokaże, kto i kiedy zdobędzie złoty medal.

Mecze może i były trudne, ale wydaje mi się, że całe spotkanie ZAKSA miała pod kontrolą…

Może i masz rację, że w większości kontrolowaliśmy przebieg meczu, ale uważam że sobie na to zapracowaliśmy. To nie jest tak, że jak wygrywamy mecz 3:0, to zawsze jest łatwo i przyjemnie. Ciężko na ten rezultat pracowaliśmy.

Czym w piątek pokonaliście Asseco Resovię Rzeszów?

Wydaje mi się, że wygraliśmy zespołowością. Z pewnością dzisiaj pokazaliśmy mocną zagrywkę, dobrze asekurowaliśmy, fajnie blokowaliśmy, dobrze staliśmy w obronie. Wszystko, co potrzebne w siatkówce, żeby wygrywać, ZAKSA pokazała. Wiedzieliśmy, że drużyna z Rzeszowa będzie chciała nam narzucić swój rytm gry, byliśmy na to gotowi. To, co mieliśmy wykonać w Kędzierzynie-Koźlu, to się nam udało zrealizować w stu procentach.

Teraz czeka was pojedynek w Rzeszowie, jaka panuje atmosfera w drużynie?

Jedziemy do Rzeszowa po to, żeby wygrać. Wiemy, że będzie ciężko, ale damy z siebie wszystko. Atmosfera w zespole jest doskonała i to chyba widać na boisku. Jak się wygrywa, to zawsze jest fajnie.

Jak będą wyglądały przygotowania przed kolejnym meczem?

W sobotę mamy troszkę spokojniejszy dzień. W niedzielę przewidujemy dwa treningi, a w poniedziałek wyjeżdżamy do Rzeszowa, bo we wtorek o godzinie 20.30 gramy kolejne spotkanie.

Kto sięgnie po złoto w PlusLidze?

  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (71%, 2 241 głosów)
  • Asseco Resovia Rzeszów (20%, 618 głosów)
  • nie wiem, trafiłem tu, bo szukam butów do gry (9%, 283 głosów)

głosujących: 3 142

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved