Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Michał Betleja: Głowa nie definiuje tych przegranych

Michał Betleja: Głowa nie definiuje tych przegranych

fot. Tomasz Schenk

– Dziewczyny mają otwarte głowy. Nie jest tak, że to właśnie głowa definiuje te przegrane. Potrzeba spokoju i pracy – powiedział po porażce z Uni Opole Michał Betleja, szkoleniowiec Grupy Azoty PWSZ.

Kolejną porażkę w tym sezonie poniosła Grupa Azoty PWSZ Tarnów, która przed własną publicznością nie sprostała Uni Opole. Gospodynie do walki zerwały się w trzecim secie, a w czwartym były na dobrej drodze, aby doprowadzić do tie-breaka, ale zabrakło im zimnej krwi w końcówce.– Za szybko chcieliśmy wygrać. Wydaje się, że trzy punkty przewagi to dużo, ale czasami w żeńskiej siatkówce to bardzo mało. Zagrywki Kingi Stronias nie były trudne, a jednak siała spustoszenie w naszym przyjęciu. W końcówce zabrakło nam tego elementu – powiedział Michał Betleja, szkoleniowiec tarnowianek, które wciąż nie mogą przełamać niekorzystnej passy. Ich sytuacja robi się coraz trudniejsza. – Dziewczyny mają otwarte głowy. Nie jest tak, że to właśnie głowa definiuje te przegrane. Potrzeba spokoju i pracy – dodał szkoleniowiec Grupy Azoty PWSZ.

Przyjezdne nastawiały się na trudny pojedynek. Początkowo wydawało się, że zdobędą stosunkowo pewne trzy punkty, ale dały rozwinąć skrzydła gospodyniom. – Był to dla nas bardzo ciężki mecz. Przyjechałyśmy do Tarnowa, żeby walczyć o trzy punkty co nam się udało. Obie drużyny chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Myślę, że to był bardzo widowiskowy mecz, szczególnie w końcówkach – skomentowała Kinga Stronias, zawodniczka drużyny z Opola, której słabszy fragment gry przytrafił się w trzeciej odsłonie, a w czwartej też przegrywała 16:19, a jednak zamknęła mecz w czterech setach. – Trzeci set uciekł nam spod kontroli. Zaczęliśmy popełniać błędy. Źle graliśmy na zagrywce i w bloku, a zespół z Tarnowa dzielnie walczył i zasłużenie wygrał trzeciego seta – dodał trener Uni, Nicola Vettori.

źródło: inf. własna, starnowa.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved