Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz: Zabrakło nam paliwa

Michał Bąkiewicz: Zabrakło nam paliwa

Siatkarze AZS-u Częstochowa nie wykorzystali szansy na pokonanie Jastrzębskiego Węgla. W sobotnim meczu prowadzili 2:0, ale w trzech kolejnych setach zagrali słabiej i ulegli drużynie ze Śląska 2:3. – Rywale potrafili się odrodzić, zagrali naprawdę cierpliwie, a w grze blok-obrona nas przewyższali – mówił Michał Bąkiewicz, trener AZS-u.

Trener akademików Michał Bąkiewicz chwalił zespół za postawę na początku mecz, ale docenił też rywali. – Próbowaliśmy wygrać z całych sił, ale mam wrażenie, że troszeczkę zabrakło nam paliwa – tłumaczył Bąkiewicz. – Rywale potrafili się odrodzić, zagrali naprawdę cierpliwie, a w grze blok-obrona nas przewyższali. Wygrali zasłużenie, chociaż trzeba wiedzieć, że my mamy swoje problemy, które utrudniają nam treningi. Ale takie jest życie. Dzisiaj skutecznej gry wystarczyło na dwa i pół seta – dodał.

Po 20. kolejkach AZS wciąż zajmuje 13. miejsce w tabeli i ma dwa punkty przewagi nad MKS-em Będzin, z którym w niedzielę 6 marca zmierzy się na wyjeździe. Porażka może mieć dla częstochowian przykre konsekwencje.

– Nie myślmy w takich kategoriach, bo to jest zupełnie niepotrzebne – przekonywał Michał Bąkiewicz. – Przed nami tydzień treningów, będziemy chcieli spokojnie popracować i możliwie najlepiej przygotować się do niedzielnego spotkania. Musimy się też zastanowić, dlaczego przez dwa i pół seta potrafimy grać w dobrym rytmie, a potem już nie – zakończył młody szkoleniowiec częstochowskiej ekipy.

źródło: sport.pl