Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Michał Bąkiewicz: Możemy wygrać z każdym

Michał Bąkiewicz: Możemy wygrać z każdym

fot. www.fivb.org

Wewnętrzny sparing z juniorami SMS Spała był ostatnim sprawdzianem kadry U-18 przed eliminacjami do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Tym razem lepsi okazali się starsi siatkarze, którzy wygrali 2:1. Trener Michał Bąkiewicz mimo porażki jest zadowolony i z optymizmem patrzy w przyszłość.

 Czy jesteś zadowolony z gry twoich siatkarzy?

Michał Bąkiewicz: – Tak, szczególnie z gry w obronie. Bardzo dużo piłek odbijaliśmy, mieliśmy wiele okazji do wyprowadzenia kontrataków. Na siatce, mimo że starsi mają bardzo wysoki i szczelny blok graliśmy bardzo sprytnie i cierpliwe. Poza tym walczyliśmy do końca we wszystkich, nawet tych przegranych setach.

Już w przyszłym tygodniu gracie ważny dla was turniej. Jak przebiegają przygotowania?  

Spotkaliśmy się w Spale 10 listopada. Powołałem grupę szesnastu zawodników. Dwunastu trenuje na co dzień w szkole czterech chłopaków przyjechało „z Polski”. Na Łotwę pojedzie czternastka siatkarzy. Jestem bardzo zadowolony z treningów, chłopaki trenują z ogromnym zaangażowaniem, grupa jest zdyscyplinowana i zgrana.

Jak scharakteryzowałbyś swój zespół?

-Mamy zespół, który potrafi wywrzeć presję zagrywką. Umiemy serwować mocno, ale także taktycznie utrudniając wyprowadzenie ataku przeciwnikom. Naszą silną stroną jest mądra i sprytna gra na siatce.

Czy możesz opowiedzieć o zbliżającym się turnieju?

Zagramy w eliminacjach EEVZA czyli wschodnioeuropejskich do mistrzostw Europy U-18. Turniej rozegrany zostanie na Łotwie od 21 do 24 listopada. O awans zagra osiem reprezentacji podzielonych na dwie grupy. My zmierzymy się z Łotwą, Gruzją i Białorusią. W drugiej czwórce zagrają: Rosja, Ukraina, Estonia i Litwa. Po trzech turach meczów „ każdy z każdym” ostatniego dnia odbędą się spotkania o miejsca. Pierwszy zagra z pierwszym, drugi z drugim i tak dalej. Zwycięzca meczu liderów awansuje bezpośrednio do turnieju finałowego. Cztery kolejne zespoły będą miały kolejne szanse na awans.

Jaki jest wasz cel?

-Tradycyjnie nasz „wschodni” turniej jest najmocniejszy. Od lat bardzo silni są Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini. W tych kategoriach wiekowych wszystko zmienia się bardzo szybko, więc dopiero na miejscu okaże się jak wyglądają nasi przeciwnicy. Jedziemy walczyć w każdym meczu. Jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Wierzę w mój zespół i mam nadzieję ,że z turnieju wrócimy w dobrych humorach.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved