Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Michał Bąkiewicz: Po dwóch setach straciliśmy koncentrację

Michał Bąkiewicz: Po dwóch setach straciliśmy koncentrację

Na inaugurację rozgrywanych w Bahrajnie mistrzostw świata do lat 21 reprezentacja Polski uległa 1:3 Brazylii. Po dwóch setach był remis 1:1, ale w dwóch kolejnych to Canarinhos nadawali ton boiskowym wydarzeniom.  – Moim zdaniem w dwóch pierwszych setach graliśmy dobrze, potem przestaliśmy grać na pełnej koncentracji – ocenił trener biało-czerwonych, Michał Bąkiewicz.

Po meczu zadowolony był rzecz jasna opiekun reprezentacji Brazylii. – Pierwsze mecze zawsze są trochę nerwowe. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz w zagrywce i tym elementem oraz obroną wywarliśmy presję na polskiej drużynie. Wiedzieliśmy, w którym momencie zdobywać punkty. Graliśmy generalnie dobre spotkanie przeciwko jednej z najważniejszych drużyn na świecie – powiedział Giovane Gavio. Warto odnotować, że w asach serwisowych było 6:1 dla jego zespołu. Na nieco inną rzecz zwrócił uwagę kapitan Canarinhos. – Udało nam się zneutralizować głównych atakujących polskiej reprezentacji. Zaczęliśmy trochę wolniej, ale to był nasz pierwszy mecz w turnieju. Jako kapitan i rozgrywający staram się kierować zespołem w najlepszy możliwy sposób, zarówno w motywacyjnych, jak i technicznych aspektach gry – przyznał Rhendrick Resley Rosa.

Selekcjoner Michał Bąkiewicz z kolei zwrócił uwagę na sferę mentalną swojej drużyny, a także chwalił rywali. – Moim zdaniem w dwóch pierwszych setach graliśmy dobrze, potem przestaliśmy grać na pełnej koncentracji. W trzecim secie Brazylia zaczęła grać lepiej, mocno zagrywką i silnym atakiem ze skrzydeł. Byli od nas po prostu lepsi. To był nasz pierwszy mecz, trzeba dokonać analizy i grać lepiej – ocenił. Ku jego niezadowoleniu jego podopieczni popełnili w czwartek aż 36 błędów przy 22 rywali. – Mieliśmy duże oczekiwania względem tego pierwszego meczu turnieju. Mieliśmy problemy z naszą zagrywką, a Brazylia z kolei dobrze przyjmowała. Musimy też się skoncentrować na trzymaniu się naszego planu gry – powiedział Remigiusz Kapica. Zdobył on 13 punktów.

źródło: FIVB, inf. własna