Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz: Drugi set był do „wyszarpania”

Michał Bąkiewicz: Drugi set był do „wyszarpania”

fot. Łukasz Kardynał

Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór o punkty PlusLigi walczyła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Inny niż zwykle termin, a także 12 dni przerwy nie wybiło lidera tabeli z rytmu, wygrał pewnie w Częstochowie z AZS-em 3:0. – Podeszliśmy do tego starcia ze zbyt dużym respektem dla rywali – mówił po meczu trener gospodarzy, Michał Bąkiewicz.

Kędzierzynianom nie przeszkodziła także w tym gra bez paru podstawowych zawodników, albowiem w kwadracie dla rezerwowych cały czas stali reprezentanci Francji Benjamin Toniutti i Kevin Tillie, podobnie jak środkowy Jurij Gladyr, a w kadrze nie było Grzegorza Boćka. Tego pierwszego jednak niezwykle udanie zastąpił Grzegorz Pająk, który został wybrany MVP spotkania. Świetnie zaprezentowali się także Rafał Buszek czy Krzysztof Rejno.Kto jest siłą polskiej siatkówki, podopieczni Ferdinando de Giorgiego pokazali już w pierwszym secie wygranym do 14. Później jednak nie obyło się bez problemów, gdyż w drugiej partii trzeba było grać na przewagi (28:26), a w trzeciej ZAKSA zwyciężyła przewagą czterech piłek. – Podeszliśmy do tego starcia ze zbyt dużym respektem dla rywali, ale z czasem zajęliśmy się przede wszystkim swoją grą i przy odrobinie szczęścia ten drugi set był do „wyszarpania” – mówił po spotkaniu trener częstochowian Michał Bąkiewicz.

– Jeśli chodzi o cały mecz, to mieliśmy za dużo problemów na siatce, to one nie pozwoliły nam na wygranie choćby jednego seta. Nawet przy pojedynczym bloku trudno nam było skończyć atak w pierwszym podejściu. Rywale blokowali nasze ataki, bronili piłki. Nie mogliśmy się w tym elemencie pewnie poczuć, co utrudniło nam zadanie w całym spotkaniu – oceniał, komplementując ZAKSĘ. – Pokazała, że zasługuje na finał i ma wielki potencjał. Korzystnym faktem dla tej drużyny było to, że w tym sezonie nie grała w europejskich pucharach i mogła się spokojnie przygotowywać do meczów ligowych, ale to bardzo dobry zespół, który gra bardzo stabilnie – podsumował Bąkiewicz.

źródło: opole.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved