Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Bąkiewicz: Chcieliśmy zakończyć ten turniej pozytywnym wynikiem

Michał Bąkiewicz: Chcieliśmy zakończyć ten turniej pozytywnym wynikiem

fot. www.fivb.org

– Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale dla nas najważniejsze było zwycięstwo. Musieliśmy dokonać zmian po pierwszym secie, bo widziałem, że nie wszyscy byli w pełni sił – mówił Michał Bąkiewicz po ostatnim, wygranym 3:2 z Kanadą meczu mistrzostw świata juniorów. – Cieszę się z tego, że zawodnicy, którzy mieli okazję się pokazać zrobili wszystko, by wygrać – dodał.

W ostatnim swoim meczu mistrzostw świata do lat 21 reprezentacja Polski juniorów pokonała 3:2 rówieśników z Kanady, co pozwoliło im zająć 11. miejsce w turnieju. – Chcieliśmy zakończyć ten turniej pozytywnym wynikiem. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale dla nas najważniejsze było zwycięstwo – przyznał po meczu trener biało-czerwonych Michał Bąkiewicz.Po pierwszym przegranym secie polski szkoleniowiec dokonał kilku zmian w składzie. – Musieliśmy dokonać zmian po pierwszym secie, bo widziałem, że nie wszyscy byli w pełni sił. To nas ósmy mecz w tym turnieju, wiedziałem więc, że można zmienić kilku zawodników w ostatnim meczu. Cieszę się z tego, że zawodnicy, którzy mieli okazję się pokazać zrobili wszystko, by wygrać – tłumaczył Bąkiewicz.

– Źle zaczęliśmy pierwszego seta. Musieliśmy wrócić do swojej gry i wygraliśmy dwa kolejne sety. Czwartego seta mogliśmy wygrać w końcówce, ale się nie udało. Zaczęliśmy grać dobrze zagrywką i w ataku i na szczęście wygraliśmy tie-breaka – mówił po spotkaniu Bartosz Firszt.

Myślę, że graliśmy równo cały mecz, jednak piątego seta zaczęliśmy słabiej i to nieco przybiło naszych zawodników. To sprawiło różnicę, jak się słabo zaczyna tak jak my, to potem trudno nadrobić zaległości. Uważam, że gra w mistrzostwach świata było doskonałym doświadczeniem dla naszych zawodników. Nie jesteśmy całkowicie zadowoleni z wyniku, bo mieliśmy wyższe cele. Myśleliśmy o 9. miejscu, dlatego też musimy więcej pracować i poprawić naszą grę w elementach, w których nie graliśmy dobrze – przyznał po meczu trener Kanadyjczyków, Joao Paulo Bravo.

– Straciliśmy swoje okazje w drugim secie, zaprzepaściliśmy je, wzmacniając rywali. Prowadziliśmy, jednak zabrakło nam energii i przeciwnicy wygrali seta. To wybiło nas z rytmu na dalszą część meczu. Ten turniej spełnił moje oczekiwania. Wspaniale było zagrać w meczach na wysokim poziomie, których nie mamy dużo w domu. To dobre doświadczenie, które możemy wykorzystać w naszej dalszej karierze i rozwijać się – dodał kapitan rywali, Mathias Elser.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved