Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michaela Mlejnkova: Cel – być jak najwyżej w tabeli

Michaela Mlejnkova: Cel – być jak najwyżej w tabeli

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Developres Rzeszów w ostatnim meczu zapisał na swoim koncie gładkie zwycięstwo, pokonując BKS w trzech szybkich setach. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była Michaela Mlejnkova. – Rywalki miały ogromne problemy z przyjęciem, przez co nie były w stanie grać swojej siatkówki. Wywarłyśmy na nich dużą presję i sprowadziłyśmy je do parteru – powiedziała po meczu Czeszka.

Po raz kolejny otrzymała pani statuetkę dla MVP, co świadczy o tym, że czuje się pani coraz pewniejszym punktem Developresu SkyRes.Michaela Mlejnkova: – Z każdym meczem czuję się coraz lepiej w zespole. Treningi też wyglądają bardzo dobrze i cieszy mnie to, że to się później przekłada na mecze.

Rywalizacja z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała okazała się chyba łatwiejsza niż trening z trenerem Lorenzo Micellim?

Można tak powiedzieć. (śmiech) Mecz z BKS-em bardzo dobrze się dla nas ułożył, a kluczem do tego była świetna zagrywka. Rywalki miały ogromne problemy z przyjęciem, przez co nie były w stanie grać swojej siatkówki. Wywarłyśmy na nie dużą presję i sprowadziłyśmy je do parteru. Ciężko było im się już podnieść, ponieważ my nie odpuszczałyśmy, tylko cały czas je naciskałyśmy skutecznym serwisem.

Do końca pierwszej rundy pozostawało wam jeszcze tylko jedno spotkanie z zespołem z Wrocławia i macie dużą szansę, żeby utrzymać przynajmniej trzecie miejsce.

Taki jest nasza cel, żeby być jak najwyżej w tabeli. W sobotę postaramy się odnieść kolejne zwycięstwo za trzy punkty. Musimy zbierać jak najwięcej punktów, żeby odrobić straty po porażkach z Budowlanymi i Chemikiem. Teraz rozgrywamy takie mecze, w których powinnyśmy potwierdzić nasze wysokie aspiracje i miano jednego z faworytów rozgrywek. Jeśli chcemy być jak najwyżej w tabeli, to nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów.

O waszym ewentualnym drugim miejscu w tabeli po pierwszej rundzie może jeszcze zadecydować mecz Chemika Police z ŁKS-em Commercecon.

Zobaczymy, jak ten mecz się potoczy. My musimy się skupić przede wszystkim na swojej grze i zwycięstwie z Volleyem Wrocław.

Myśli pani już powoli o świętach Bożego Narodzenia?

Bardziej o zgrupowaniu reprezentacji, które czeka mnie właśnie tuż po świętach, ponieważ gramy z drużyną narodową kwalifikacje do mistrzostw Europy. Mamy do rozegrania dwa mecze – 5 i 9 stycznia. Myślę, że do Rzeszowa wrócę 10 stycznia, a 12 czeka nas mecz z Budowlanymi Łódź. Przygotowania z reprezentacją zaczynamy już 26 grudnia, więc w sumie będę miała podobną przerwę na święta, jak pozostałe koleżanki z Developresu. Dziewczyny również wznowią treningi po trzech dniach wolnego.

 

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved