Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > L. Micelli: Mieliśmy określony plan i byliśmy konsekwentni

L. Micelli: Mieliśmy określony plan i byliśmy konsekwentni

fot. Łukasz Krzywański

Developres SkyRes Rzeszów zbudował ciekawy skład na nadchodzące rozgrywki. Do zespołu dołączyły między innymi Jelena Blagojević, Helene Rousseuax i Agata Sawicka. – Budowaliśmy ten zespół bardzo rozsądnie, bez przepłacania i niepotrzebnego nadwyrężania budżetu. Podoba mi się filozofia klubu, który jest odpowiednio zarządzany, a wszystkie transfery są przeprowadzane w ramach możliwości budżetowych – wyjaśnił trener Developresu, Lorenzo Micelli.

Developres SkyRes Rzeszów zakończył już budowę zespołu na nadchodzący sezon. W drużynie pozostało 7 brązowych medalistek i dokładnie tyle samo nowych siatkarek dołączyło do zespołu. Jest pan zadowolony z okresu transferowego?Lorenzo Micelli: – Cieszę się, że udało nam się zbudować naprawdę dobry zespół. Już w trakcie minionego sezonu rozmawialiśmy dużo z włodarzami klubu o przyszłości tej drużyny i mieliśmy swój plan na wzmocnienie zespołu. Wiedzieliśmy dokładnie, jakie są nasze potrzeby i na jakich pozycjach będziemy szukali wzmocnień, biorąc także pod uwagę możliwości budżetu klubu. Budowaliśmy ten zespół bardzo rozsądnie, bez przepłacania i niepotrzebnego nadwyrężania budżetu. Podoba mi się filozofia klubu, który jest odpowiednio zarządzany, a wszystkie transfery są przeprowadzane w ramach możliwości budżetowych. Ja również przy sugestiach transferowych miałem na uwadze to, żebyśmy zmieścili się w określonym budżecie, bo zależy mi na tym, żeby klub był w dobrej kondycji. Moim zdaniem wykonaliśmy w okresie transferowym kawał dobrej pracy. Myślę, że zabezpieczyliśmy odpowiednio wszystkie pozycje właściwymi zawodniczkami. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

Widać, że zespół został wzmocniony doświadczonymi siatkarkami, a Jelena Blagojević i Helene Rousseuax to są siatkarki, które mają za sobą grę w mocnych klubach zagranicznych. Właściwie tylko Natalia Gajewska jest wciąż zawodniczką na dorobku, która jednak bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

–  Naszym celem było zbudowanie silniejszej drużyny i myślę, że to się udało zrobić, zwłaszcza że mieliśmy określony plan działania i byliśmy w nim konsekwentni. Te transfery były przemyślane i przyświecał im jasny cel. Postawiliśmy na siatkarki, które mają odpowiednie doświadczenie i także Natalia Gajewska nie jest już w mojej ocenie tylko młodą, dopiero rokującą zawodniczką. To jest bardzo pracowita i waleczna dziewczyna, która świetnie pasuje do koncepcji naszej drużyny. Przy transferach nie kierowaliśmy się tylko doświadczeniem siatkarek, ale ich poszczególnymi umiejętnościami, które będą pasowały do naszych potrzeb np. jeśli chodzi o grę w bloku czy też w innych elementach. Ważne było to, żeby dana siatkarka pasowała do filozofii naszej gry i stanowiła dla nas wzmocnienie, czy pod względem regularnej gry, czy pod kątem zmiany zadaniowej. Być może mogliśmy się pokusić o jeszcze więcej, ale jestem przekonany, że zrobiliśmy najlepiej to, co dało się zrobić.

Kamila Ganszczyk i Agata Sawicka wracają do zdrowia po ciężkich kontuzjach. Czy jest szansa na to, że będą gotowe do gry w Developresie od początku sezonu?

– Tego nie jesteśmy w stanie ocenić, chociaż w przypadku Agaty Sawickiej myślę, że są na to większe szanse. Najważniejsze jednak, że jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni na wypadek, gdyby Sawicka i Ganszczyk potrzebowały więcej czasu na powrót do gry. Nasza dotychczasowa libero – Lucyna Borek, ma już spore doświadczenie i na pewno sobie poradzi. Nie będziemy z góry zakładali, że Sawicka i Ganszczyk muszą wrócić do gry w określonej dacie. W przypadku Kamili Ganszczyk jej powrót na boisko może nastąpić dopiero w nowym roku kalendarzowym, ponieważ nawet jeśli ona będzie już w pełni zdrowa, to i tak sporo czasu zajmie jej powrót do formy tak, żeby była w rytmie meczowym. Poza tym przy dokonywanych transferach nie patrzyliśmy tylko na nadchodzący sezon, ale w ogóle na przyszłość klubu i podpisując kontrakty z nowymi siatkarkami, patrzyliśmy bardzo perspektywicznie. Dla mnie jako trenera tego zespołu jest niezwykle ważne, że możemy mówić o konkretnym projekcie i patrzeć na Developres także pod kątem przyszłości. Wiadomo, że w przypadku kontuzjowanych siatkarek zawsze pozostaje pewna niewiadoma co do ich stanu zdrowia i możliwości gry, z tym że my cały czas monitorujemy stan zdrowia i przebieg rehabilitacji zarówno Agaty Sawickiej, jak i Kamili Ganszczyk. Jeżeli chodzi o Kamilę, to ona przebywa aktualnie we Włoszech, gdzie przeszła operację u lekarza, którego osobiście znam. Agata Sawicka też przejdzie rehabilitację za granicą, a my będziemy obserwowali jej postępy. Wszystko mamy pod kontrolą. Wierzę również, że we właściwym momencie sezonu, kiedy będziemy tego najbardziej potrzebowali, będziemy mieli już do dyspozycji całą czternastkę. Natomiast do momentu powrotu kontuzjowanych dziewczyn do gry będziemy też mieli inne alternatywy, tak żeby nie ucierpiały jakość naszej gry oraz poziom treningów, które są dla mnie bardzo ważne.

Czy plan przygotowań drużyny do sezonu jest już domknięty?

– W większości mamy już wszystko ustalone i potwierdzone. Najpierw spotkamy się 1 sierpnia i będziemy pracowali przez tydzień. Potem dziewczyny rozjadą się do domów i spotkamy się ponownie ok. 22-23 sierpnia, kiedy zaczniemy już pełne oficjalne przygotowania. Na początku dziewczyny będą dużo pracować z naszym nowym trenerem od przygotowania fizycznego. Mam już od lat opracowany plan przygotowań do sezonu, według którego pracuję z zespołami i który zdaje egzamin, więc będę chciał go wdrożyć także w Rzeszowie. Punktem kulminacyjnym naszych przygotowań do sezonu będzie turniej międzynarodowy w hali Podpromie, który odbędzie się 7-8 października. To będzie bardzo ciekawy turniej, w którym zagrają zespoły z Prościejowa, Cannes i Muszyny.

Cała rozmowa Karoliny Korbeckiej dostępna w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved