Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Micah Christenson: Pragnęliśmy tej wygranej

Micah Christenson: Pragnęliśmy tej wygranej

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W drugim półfinale Ligi Narodów reprezentanci Stanów Zjednoczonych zmierzyli się z Brazylią, Wygrali ten mecz po tie-breaku, a o złoty medal powalczą z Rosjanami. – To wielkie zwycięstwo, a także bardzo emocjonalne przeżycie dla mnie. Pragnęliśmy tej wygranej. Chciałbym podziękować kibicom, popchnęli nas do tego zwycięstwa i bardzo nam w tym meczu pomogli – powiedział rozgrywający gospodarzy Final Six, Micah Christenson. 

Pierwszego seta półfinału wygrali wprawdzie Amerykanie, lecz dwa kolejne padły łupem Brazylijczyków, którzy znaleźli się o krok od awansu do finału. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych byli w stanie odwrócić losy spotkania, zwyciężyli 3:2 i to oni zagrają o złoto. – To wielkie zwycięstwo, a także bardzo emocjonalne przeżycie dla mnie. Pragnęliśmy tej wygranej. Chciałbym podziękować kibicom, popchnęli nas do tego zwycięstwa i bardzo nam w tym meczu pomogli. Potrzebujemy tego w finale i jestem wdzięczny, że przyszli na ten półfinałowy mecz – przyznał Micah Christenson.W trakcie trzeciego seta na parkiecie pojawili się Jeffrey Jendryk oraz Garrett Muagututia. Zmiany Johna Sperawa przyniosły oczekiwany efekt, gra Amerykanów wyglądała od tego momentu zdecydowanie lepiej. – Były dwa powody. Po pierwsze Garrett grał dużo w trakcie tej Ligi Narodów. Oczywiście danie szansy na odpoczynek Aaronowi Russellowi oraz czasami Taylorowi Sanderowi skutkowało tym, że go potrzebowaliśmy. On potrafi wejść i przyjąć piłkę. Nasze statystyki skuteczności w ofensywie były dobre, w jakimś momencie nawet lepsze niż Brazylijczyków. W pewnych chwilach prezentowaliśmy się gorzej, nie potrafiliśmy przyjąć piłki tak, żeby wyprowadzić skuteczną akcję. Gdy tak się stało, to nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Wprowadziłem Jeffa z powodu jego zagrywki. Dawid Smith w tym spotkanie nie serwował dobrze. Można było zobaczyć pod koniec jaki poziom osiągnął ten serwis – stwierdził trener kadry USA.

Amerykanie o złoto zagrają z obrońcami tytułu z poprzedniego roku, reprezentacją Rosji. – Znamy tę drużynę bardzo dobrze, przygotowywaliśmy się pod nią w fazie grupowej. Myślę, że dla sztabu to trochę mniej pracy. Wciąż przetwarzam to zwycięstwo, cieszę się nim. Przejście przez fazę półfinałową zabrało nam trochę czasu. Mieliśmy z tym trudności w kilku turniejach. Świetnie, że awansowaliśmy do finału i zagramy o złoto u siebie – powiedział John Speraw. Z kolei Brazylijczycy powalczą o miejsce na najniższym stopniu podium z reprezentacją Polski. – Rywale zagrali świetnie. Zaczęli serwować dobrze, także linia przyjęcia funkcjonowała tam całkiem nieźle. Gratulacje dla nich. Potrzebujemy odpoczynku przed meczem o trzecie miejsce – zakończył Ricardo Lucarelli. 

źródło: inf. własna, www.volleyball.world

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved