Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MEVZA Portoroz: Złoto dla Aleksandry Gromadowskiej i Katarzyny Kociołek

MEVZA Portoroz: Złoto dla Aleksandry Gromadowskiej i Katarzyny Kociołek

fot. CEV

Kiedy oczy wszystkich zwrócone były w kierunku łotewskiej Jurmali, gdzie nasze reprezentantki otarły się o podium mistrzostw Europy, ogromny sukces przypadł w udziale innej polskiej parze plażowej. Katarzyna Kociołek i Aleksandra Gromadowska w słoweńskim Portoroz sięgnęły po złoty medal zawodów zorganizowanych przez Środkowoeuropejski Związek Piłki Siatkowej (MEVZA). To jedno z największych wspólnych osiągnięć brązowych medalistek mistrzostw Polski z Mysłowic.

W Słowenii Katarzyna Kociołek i Aleksandra Gromadowska, podbudowane ostatnim udanym występem w kraju, rosnącą z turnieju na turniej formą oraz coraz lepszym zgraniem liczyły na dobry wynik. Wśród 31 par Polki zostały rozstawione z numerem siódmym, ale trzeba pamiętać, że biało-czerwone dopiero od tego sezonu grają w takim zestawieniu, przez co nie zdążyły jeszcze zgromadzić dużej liczby punktów rankingowych, które decydują o rozstawieniu w zawodach. Duet Kociołek/Gromadowska już w drugiej rundzie turnieju głównego zmierzył się z Czeszkami, Magdaleną Dostalovą i Karoliną Reháckovą, które uznawane były za jedne z pretendentek do medalu. Polki bardzo pewnie dwukrotnie pokonały te rywalki, również w półfinale nie pozostawiając złudzeń naszym południowym sąsiadkom (21:14, 21:15). Jak się okazało, to starcie finałowe było najtrudniejszą przeprawą dla Katarzyny Kociołek i Aleksandry Gromadowskiej. W nim po drugiej stronie siatki stanęły wkraczająca na międzynarodowe piaski Andrea Strbova i bardziej doświadczona Natalia Dubovcova, która choćby w zeszłym roku stawała już na podium Grand Slamu w Olsztynie.Swój ostatni mecz Polki rozpoczęły tak, jak nas do tego przyzwyczaiły, czyli odważnie i z dużą wiarą we własne umiejętności (21:11). Choć w drugiej odsłonie nie udało się biało-czerwonym pójść za ciosem, to w tie-breaku to właśnie para Gromadowska/Kociołek zachowała więcej zimnej krwi, wygrywając 15:13 i w słoweńskim kurorcie położonym tuż nad Adriatykiem Polki odnosząc jeden ze swoich największych wspólnych sukcesów. – Turniej MEVZA w Portoroz na Słowenii uważamy za bardzo udany. Wystąpiłyśmy tam dzięki dzikiej karcie, ponieważ Polska nie należy do organizacji MEVZA tylko EEVZA (Wschodnioeuropejski Związek Piłki Siatkowej – przyp. red.). Zagrałyśmy bardzo dobry turniej, straciłyśmy tylko jednego seta, w finałowym spotkaniu przeciwko parze ze Słowacji. Jesteśmy tym bardziej szczęśliwe, ponieważ w tym samym czasie odbywały się mistrzostwa Starego Kontynentu, gdzie nasze koleżanki, Kinga z Jagodą zajęły bardzo wysokie 4. miejsce. Można powiedzieć, że ten weekend był bardzo dobry dla polskiej plażówki – przyznała Katarzyna Kociołek, nie kryjąc radości ze stale poprawiających się wyników polskich duetów plażowych.

Klasyfikacja końcowa turnieju MEVZA w Portoroz:
1. Gromadowska/Kociołek (Polska)
2. Strbova/Dubovcova (Słowacja)
3. Dostalova M./Rehackova (Czechy)
4. Jancar/Kotnik (Słowenia)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved