Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mendez przejmie reprezentację Argentyny

Mendez przejmie reprezentację Argentyny

fot. Katarzyna Antczak

Po tym, jak z prowadzenia reprezentacji Argentyny zrezygnował Julio Velasco, szybko znaleziono zastępcę. Po tegorocznych mistrzostwach świata Argentyńczyków przejmie Marcelo Mendez, który w ostatnich latach prowadził Sadę Cruzeiro. – Czekałem całe życie na to wyzwanie. Każdy trener chce kiedykolwiek prowadzić drużynę narodową – nie ukrywał Marcelo Mendez.

Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że słynny argentyński szkoleniowiec Julio Velasco pożegna się z reprezentacją swojego kraju, z którą związany był od 2014 roku. Ostatnimi meczami, w których ten trener poprowadzi Argentyńczyków, mają być spotkania tegorocznych mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w Bułgarii i Włoszech. Velasco od nowego sezonu będzie trenował zespół z Modeny. – Praca w Modenie oznacza dla mnie możliwość trenowania na najwyższym poziomie oraz pracy blisko rodziny, co teraz jest dla mnie szczególnie ważne. Opuszczenie kraju jest dla mnie bolesne, ale oddałem reprezentacji Argentyny wszystko, czego nauczyłem się podczas wielu lat pracy za granicą. Chciałem podziękować wszystkim w federacji, klubom i kibicom, bez nich ta reprezentacja nie mogłaby się wznieść na taki poziom – oświadczył Julio Velasco.Włodarze argentyńskiej federacji nie próżnowali i szybko znaleźli zastępstwo. Nowym trenerem reprezentacji będzie inny Argentyńczyk, Marcelo Mendez. Umowa ze szkoleniowcem została zawarta na 6 lat, więc obejmuje dwa turnieje olimpijskie (w 2020 i 2024 roku). – Czekałem całe życie na to wyzwanie. Każdy trener chce kiedykolwiek prowadzić drużynę narodową – przyznał. – Czuję wielką odpowiedzialność, aby utrzymać Argentynę na szczycie światowej siatkówki – dodał Marcelo Mendez.

Nowy selekcjoner reprezentacji Argentyny swoją karierę trenerską rozpoczął w River Plate. Następnie w Europie prowadził Portol Mallorca. Z Hiszpanami zdobył wiele tytułów  krajowych. W ostatnich latach natomiast był trenerem Sady Cruzeiro z którą zdobył wiele medali mistrzostw Brazylii (w tym większość złotych), Puchary Brazylii i Superpuchary. Z tym zespołem również na arenie międzynarodowej odniósł liczne sukcesy. Trzykrotnie prowadzona przez niego Sada wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata, a w ostatnim turnieju Brazylijczycy zajęli trzecie miejsce. Mimo przejęcia reprezentacji Mendez nie odejdzie z brazylijskiego zespołu.

źródło: feva.org.ar, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved