Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Memoriał Wagnera ważnym elementem przygotowań Kanady do MŚ

Memoriał Wagnera ważnym elementem przygotowań Kanady do MŚ

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Kanady ostro pracuje przed pierwszym meczem siatkarskich mistrzostw świata i jest już na ostatniej prostej przed startem we Włoszech i Bułgarii. – Cieszymy się, że znów zagramy w Memoriale Wagnera – przyznał Stephane Antiga, który przed czterema laty wywalczył złoto MŚ z polską kadrą, a teraz chce sprawić sensację z ekipą z Kraju Klonowego Liścia.

Cieszymy się, że znów zagramy w Memoriale Wagnera, bo to bardzo ważne, by rywalizować z najlepszymi drużynami świata i sprawdzać się na ich tle – przyznał były opiekun polskiej kadry, który w weekend w Krakowie zagra ze swoim zespołem pod Wawelem w prestiżowej imprezie. Kanada stawi w Tauron Arenie czoła Polsce, Rosji i Francji, a później ruszy do Słowenii, gdzie czeka ją kolejny sprawdzian przed mundialem.Do finałów został mniej niż miesiąc, ten okres będziemy poświęcać na grę i sprawdzanie się na tle rywali – dodał Francuz. Po zakończeniu Memoriału Wagnera zespół prowadzony przez Francuza uda się do słoweńskiego Mariboru, gdzie od 27 sierpnia do 4 września będzie przygotowywał się do mistrzostw świata. Po zrealizowaniu zaplanowanego programu treningowego reprezentacja Kanady przeniesie się do stolicy i w dniach 6-8 września zagra w turnieju Ljubljana Volleyball Challenge, w którym będzie rywalizować z gospodarzami, Iranem i USA.

Po zamknięciu rozgrywek Kanadyjczycy zameldują się w bułgarskim Ruse, gdzie zainaugurują udział w czempionacie globu. Podopieczni Stephana Antigi zagrają w grupie B razem z Francją, Chinami, Holandią, Egiptem i Brazylią. W mistrzostwach ma wystąpić znany z gry w ONICO Warszawa Sharon Vernon-Evans, który od wielu miesięcy zmagał się z przewlekłym złamaniem w kości piszczelowej, prawdopodobnie wynikającym z przeciążenia organizmu.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved