Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera po raz kolejny ze świetną obsadą

Memoriał Wagnera po raz kolejny ze świetną obsadą

fot. archiwum

W piątek po raz piętnasty rozpocznie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Turniej na stałe wpisał się już w kalendarz reprezentacji Polski, a obsada z roku na rok może się coraz bardziej podobać. W krakowskiej Tauron Arenie o Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oprócz Polaków powalczą Kanadyjczycy, Rosjanie oraz Francuzi.

Aż dla trzech ekip XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. To już tradycja, że turniej odbywa się przed najważniejszą dla polskich siatkarzy imprezą sezonu, którą aktualnie są mistrzostwa Europy.Po raz pierwszy Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbył się w 2003 roku, a jego początkowe edycje gościł Olsztyn. Dopiero w 2009 roku turniej wyjechał całkowicie poza Warmię i Mazury, a zespoły gościły w Łodzi. Przez kilka następnych lat memoriał odbywał się między innymi w Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Płocku czy Toruniu. W tym sezonie po raz trzeci gospodarzem będzie Kraków, wcześniej odbyły się tu XII oraz XIV edycja turnieju.

#siatkawostki #wagner2017

A post shared by Memoriał H.J.Wagnera (@memorialwagnera) on

Do tej pory gród Kraka nie był zbyt szczęśliwy dla Polaków. W 2014 roku biało-czerwoni zakończyli zmagania na drugim miejscu, w rok temu stanęli na ostatnim stopniu podium. W sumie Polacy wygrywali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera sześć razy, cztery razy wywalczyli drugie miejsce, a trzykrotnie byli trzecią drużyną turnieju, a tylko raz nie znaleźli się na podium. Ten bilans czyni biało-czerwonych najbardziej utytułowaną reprezentacją memoriału. Na którym miejscu podopieczni Ferdinando de Giorgiego zakończą zmagania w tym roku? – Dla mnie to pierwszy raz, kiedy biorę udział w Memoriale Wagnera. Turnieju ważnym i już z dużymi tradycjami. Tak naprawdę jestem zadowolony, że poziom drużyn, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w Krakowie, będzie bardzo wysoki – mówił szkoleniowiec Polaków.

 

Terminarz XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:
Piątek, 11 sierpnia:
17:30 Kanada – Rosja
20:30 Polska – Francja

Sobota, 12 sierpnia:
15:00 Polska – Kanada
18:00 Francja – Rosja

Niedziela, 13 sierpnia:
15:00 Kanada – Francja
18:00 Polska – Rosja

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved