Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera: Pewna wygrana nad Finlandią i drugie miejsce w turnieju

Memoriał Wagnera: Pewna wygrana nad Finlandią i drugie miejsce w turnieju

fot. Polska Siatkówka

Reprezentacja Polski na zakończenie XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera nie dała absolutnie żadnych szans Finlandii. Mistrzowie świata byli lepsi pod każdym względem, a Vital Heynen dał szansę zmiennikom. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza Aleksander Śliwka. Był to ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi. W Memoriale Polska zajęła drugie miejsce.

Mecz zaczął się od walki cios za cios, ale udana kontra Piotra Nowakowskiego oraz błąd w ataku Markusa Kaurto sprawiły, że biało-czerwoni zyskali trzypunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach dobrymi obronami popisał się Damian Wojtaszek, a zbicia polskich skrzydłowych pozwalały gospodarzom trzymać rywali na dystans trzech oczek. Do gry zaczęli włączać się Artur Szalpuk oraz Aleksander Śliwka, a  pojedyncze udane zagrania Peetu Makinena nie pozwalały Finom utrzymać się w grze. Zostali też zatrzymani blokiem. W drugiej części seta jedynie Samuli Kaislasalo próbował poderwać ich do gry, a przy zagrywce Makinena zbliżyli się na 18:23. Na więcej nie było ich jednak stać. Nowakowski dał Polakom piłkę setową, a Śliwka przypieczętował zwycięstwo mistrzów świata w premierowej odsłonie (25:19).Druga odsłona za sprawą Makinena lepiej rozpoczęła się dla Finów, którzy wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie. Jednak biało-czerwoni szybko wrócili do gry. As serwisowy Dawida Konarskiego dał im remis. Wprawdzie przy zagrywce Sauli Sinkonena Rywale znowu odskoczyli na dwa oczka, ale ich błędy w połączeniu z dwoma czapami Polaków sprawiły, że w środkowej fazie seta to podopieczni Vitala Heynena zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Chwilę później asa serwisowego dołożył Śliwka, a udaną kontrą popisał się Konarski. Finowie nie mieli siatkarskich argumentów, by utrzymać się w grze, a kolejne skuteczne zagrania Szalpuka i Konarskiego powiększały dominację biało-czerwonych. W końcówce przypomniał o sobie Nowakowski, a na boisku udanie zameldował się Maciej Muzaj. Ostatecznie po zepsutej zagrywce rywali ta część meczu padła łupem gospodarzy (25:16).

Na początku trzeciej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb, ale przy zagrywce Karola Kłosa przewagę zaczęli budować sobie biało-czerwoni. Korzystali oni z coraz liczniejszych błędów w ataku przeciwników, a udane zagranie Bartosza Kwolka sprawiło, że oba zespoły dzielił już dystans czterech punktów. Kolejne pomyłki w ataku pogrążały Finów, a skuteczne kontry Muzaja i Kwolka powodowały, że Polacy w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Rywale nie byli w stanie zdobywać punktów seriami. Pojedyncze udane zagrania Antti Ronkainena i Makinena nie pozwoliły już przyjezdnym wrócić do gry. W końcówce gospodarze kroczyli do sukcesu, a kropkę nad i postawiło zbicie Kwolka (25:19).

Polska –  Finlandia 3:0
(25:19, 25:16, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Nowakowski (8), Konarski (11), Szalpuk (7), Łomacz, Śliwka (16), Kłos (4), Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Muzaj (4), Drzyzga i Kwolek (5)
Finlandia: Tervaportti, Makinen (15), Krastins, Sirila (4), Kaislasalo (11), Kaurto, Kerminen (libero) oraz Ronkainen (7), Suihkonen (1), Sivula, Sinkkonen (4), Ivanov i Ojansivu

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved