Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Memoriał Wagnera na dłużej osiadł w Krakowie

Memoriał Wagnera na dłużej osiadł w Krakowie

fot. archiwum

W czwartek podjęto wszystkie decyzje w sprawie przyszłych lokalizacji jednego z największych i długoletnich, światowych turniejów organizowanych w naszym kraju. Do 2019 roku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera gościć będzie w krakowskiej hali. Tegoroczne zawody w stolicy Małopolski rozgrywane będą po raz drugi.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera swoje korzenie ma w Olsztynie, jednak od dłuższego czasu turniej odbywa się w różnych miastach naszego kraju. Rozgrywki gościły już m.in. w Zielonej Górze, Łodzi, Toruniu, Katowicach. Teraz wiadomo, że przez jakiś czas memoriał związany będzie z Krakowem. Władze miasta i Fundacji Huberta Jerzego Wagner podpisały umowę, która umiejscawia memoriał w Krakowie do 2019 roku.Na taką decyzję złożyło się kilka czynników. Po pierwsze, w Krakowie jest fantastyczna Tauron Arena, którą nasi siatkarze bardzo lubią, a kibice potrafią stworzyć w niej niespotykaną atmosferę. Po drugie – to znakomita współpraca z Urzędem Miasta Krakowa oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Po doświadczeniach z XII edycji w tym roku możemy powiedzieć, że rozumiemy się praktycznie bez słów – powiedział Strefie Siatkówki rzecznik prasowy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, Maciej Świniarski.  

Po trzecie natomiast – to wspaniałe miasto, w którym kibice za każdym razem mają co robić – zarówno przed meczami, jak i po nich. Piękna starówka i mnóstwo zabytków – to wszystko ułożyło się w całość, która skłoniła władze Fundacji Huberta Jerzego Wagnera do podpisania umowy z Krakowem – dodał Świniarski.

Przypomnijmy, że gdy memoriał po raz pierwszy gościł w krakowskiej hali – w 2014 roku – w zawodach triumfowali Rosjanie przed reprezentacją Polski, a sam turniej był jednym ze sprawdzianów obiektu przed siatkarskimi mistrzostwami świata. Tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera startuje w najbliższy wtorek, 17 maja. Udział w nim wezmą reprezentacje Polski, Serbii, Belgii i Bułgarii. Będzie to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed wylotem do Japonii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Tokio, a także jedna z trzech okazji do zobaczenia biało-czerwonych w akcji na żywo. Podopieczni trenera Antigi zagrają w naszym kraju jeszcze tylko w Lidze Światowej w Łodzi oraz w turnieju Final Six tych rozgrywek, który także odbędzie się w krakowskiej hali.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved