Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera ponownie w Krakowie

Memoriał Wagnera ponownie w Krakowie

fot. archiwum

Rozwiewamy kolejną niewiadomą dotyczącą tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Ta prestiżowa impreza siatkarska już czwarty raz odbędzie się w Krakowie. – O ponowne rozegranie turnieju w TAURON Arenie prosili nas kibice, którzy znakomicie się bawili podczas dwunastej, czternastej i piętnastej edycji – mówi prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz, który podkreśla także znakomitą współpracę z Urzędem Miasta Krakowa oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Po znakomitych doświadczeniach z ostatnich lat i negocjacjach, które okazały się formalnością, decyzja nie mogła być inna – dodaje pomysłodawca i organizator memoriału. Wkrótce zostanie oficjalnie podpisana umowa na organizację XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przez pierwsze sześć lat był rozgrywany w olsztyńskiej hali Urania. Potem gościł w: łódzkiej Atlas Arenie, bydgoskiej Łuczniczce, katowickim Spodku, hali MOSiR w Zielonej Górze, płockiej Orlen Arenie czy Arenie Toruń.Pierwsza wizyta memoriału w magicznym Krakowie miała miejsce w 2014 roku. W rozgrywkach wzięły wówczas udział reprezentacje Bułgarii, Chin, Polski i Rosji. Rok później zawody odbyły się w Toruniu, ale już kolejne dwie edycje wróciły do krakowskiej TAURON Areny. Rok temu triumfowali Polacy, a tuż za nimi na podium znaleźli się Francuzi.

W tegorocznej edycji turnieju określanego mianem najbardziej prestiżowej towarzyskiej imprezy siatkarskiej na świecie wystąpią drużyny z czołowej dziesiątki światowego rankingu FIVB. Obok reprezentacji Polski będą to: Francja, Kanada i Rosja. Będzie to ostatni tak poważny sprawdzian przed mistrzostwami świata w Bułgarii i we Włoszech. Turniej zostanie rozegrany w dniach 24-26 sierpnia 2018 roku.

Kraków to bardzo fajne miejsce. Hala jest znakomita i znakomicie się w niej czułem. Wszystko w czasie mistrzostw Europy było tam świetnie zorganizowane. Świetnie się tam gra, wszystko jest pod ręką – mówi Vital Heynen, który znany jest również z pasji do spacerów i zwiedzania. Charyzmatyczny Belg zdążył dość dobrze poznać TAURON Arenę Kraków. Prowadząc drużynę belgijską w mistrzostwach Europy, walczył o czołowe miejsca ze swoimi podopiecznymi właśnie w Krakowie. Dzięki temu ma z Krakowa bardzo dobre wspomnienia. – Miasto jest znakomite. Kraków bardzo mi się podoba, to wyjątkowo urokliwe miejsce. Sporo po nim spacerowałem podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy. W tym roku aż tyle wolnego czasu pewnie mieć nie będę, ale ponieważ uwielbiam spacery, spróbuję chociaż trochę pochodzić uliczkami. Myślę, że jest to do zrobienia. Nie mogę się doczekać, kiedy na dłużej przyjadę do Polski, a tym bardziej nie mogę się doczekać przyjazdu do Krakowa – powiedział selekcjoner naszej reprezentacji.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved