Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Memoriał Tuszyńskiego: Krispol i KPS w finale

Memoriał Tuszyńskiego: Krispol i KPS w finale

fot. Klaudia Piwowarczyk

We Wrześni po raz czwarty rozgrywany jest Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego. Podobnie jak rok temu, również w tej edycji gospodarze wystąpią w finale. Tym razem o zwycięstwo w turnieju powalczą z KPS-em Siedlce. O 3. miejsce zagrają natomiast UKS Mickiewicz Kluczbork i Gwardia Wrocław.

W IV Memoriale im. Ryszarda Tuszyńskiego obok APP Krispolu Września występują UKS Mickiewicz Kluczbork, Gwardia Wrocław i KPS Siedlce. W zeszłym roku Krispol wygrał, drugie miejsce zajęła Gwardia a najniższy stopień podium zajęli siedlczanie. W czwartej edycji memoriału na pewno nie dojdzie do powtórzenia kolejności na podium.



W pierwszym półfinale APP Krispol Września podejmował UKS Mickiewicz Kluczbork. Wrześnianie nie okazali się zbyt gościnni, pokonując przyjezdnych. Chociaż w każdym z setów trwała walka, to drużyna prowadzona przez Mariusza Łysiaka nie zdołała w żadnym z nich przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zespół z Wrześni wygrywał kolejne sety do 20, 22 i 21 i tym samym zameldował się po raz kolejny w finale memoriału.

W drugim meczu było ciekawiej. KPS Siedlce wygrał pierwszego seta do 18, jednak w drugim gładko przegrał z Gwardią Wrocław. Tym samym podopieczni Krzysztofa Janczaka wyrównali stan meczu. Nie udało im się jednak pójść za ciosem. Chociaż dwie kolejne odsłony były znacznie bardziej wyrównane a w secie numer trzy do końca gwardziści utrzymywali kontakt punktowy z rywalami, to siedlczanie zachowali więcej zimnej krwi w decydujących momentach. Drużyna prowadzona przez Mateusza Grabdę wygrała 3:1 i to właśnie siedlczanie w niedzielę powalczą o zwycięstwo w całym turnieju.

półfinały:
APP Krispol Września – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0
(25:20, 25:22, 25:21)
KPS Siedlce – Gwardia Wrocław 3:1
(25:18, 15:25, 25:23, 25:20)

Rywalizacja w niedzielę rozpocznie się o godzinie 11:00, kiedy to na boisko wyjdą siatkarze UKS-u Mickiewicza Kluczbork i Gwardii Wrocław. Na godzinę 13:00 zaplanowano finał, w którym gospodarze podejmą KPS Siedlce. Około 15:00 nastąpi ceremonia zakończenia IV Memoriału im. Ryszarda Tuszyńskiego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved