Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Memoriał im. Sławomira Wedera zdominowali gospodarze

Memoriał im. Sławomira Wedera zdominowali gospodarze

W przerwie świąteczno-noworocznej w Bydgoszczy rozegrano dwunastą edycję Memoriału im. Sławomira Wedera, w którym wzięły udział drużyny z kategorii juniorów i kadetów. Ostatecznie w obu kategoriach wiekowych triumfowali gospodarze.

W kategorii juniorów Chemik I Bydgoszcz prowadzony przez trenera Krzysztofa Kowalczyka pokonali drugi zespół Chemika, Metro Warszawa i Jokera Piła. Wszystkie spotkania zakończyły się w trzech setach. W klasyfikacji końcowej za plecami pierwszej drużyny Chemika uplasowali się kolejno Metro i Joker, natomiast Chemik II bez wygranej zajął ostatnie, czwarte miejsce. Wyróżnienia indywidualne odebrali m.in.: Kamil Droszyński (najlepszy rozgrywający), Karol Aleksandrzak (najlepszy atakujący), Paweł Stysiał (najlepszy przyjmujący). W zwycięskiej ekipie MVP wybrano Kacpra Bobrowskiego.

W kadetach natomiast Chemik, którego szkoleniowcem jest Tomasz Zaczek, po 3:0 wygrał z drugą drużyną z Bydgoszczy i Metro, a 3:1 z Treflem Gdańsk. Ostatecznie na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z Warszawy, trzecią lokatę zajęli siatkarze drugiego zespołu z Bydgoszczy. Nagrody indywidualne odebrali m.in.: Filip Strojny (najlepszy rozgrywający), Marcel Liszewski (najlepszy środkowy), Jan Skórkowski (najlepszy libero). MVP w ekipie gospodarzy został Wiktor Rajsner.