Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej: Pilanki i wrocławianki w finale

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej: Pilanki i wrocławianki w finale

W sobotę, 5 października, we wrocławskiej hali Orbita rozpoczął się VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. W turnieju towarzyskim wziął udział gospodarz, #VolleyWrocław, który gościł zespoły Enea PTPS Piła, grecki Aris Thessaloniki oraz białoruski Minchanka Mińsk. Pierwszego dnia memoriału odbyły się dwa spotkania: Enea PTPS Piła – Aris Thesaloniki, w którym górą były pilanki, oraz #VolleyWrocław – Minchanka Mińsk, w którym zwyciężyły siatkarki z Wrocławia.

W spotkaniu otwierającym tegoroczny memoriał oba zespoły grały na początku ze zmiennym szczęściem. W pierwszym secie zwycięstwo odniosły pilanki – 25:19. Bardzo dobrze na środku siatki grała Karolina Bednarek, natomiast w ataku Żaneta Baran. Greczynki broniły się jednak dzielnie, głównie dzięki punktowym akcjom atakującej, Vericy Simić. To jednak nie wystarczyło, by postawić się Polkom w tej partii. Mimo tego, to właśnie siatkarki Aris Thessaloniki lepiej rozpoczęły drugą odsłonę. Zespół z Piły nie poddawał się, wypracował nawet trzypunktowe prowadzenie, ale to Greczynki były mocniejsze w tym secie – odrobiły straty, po czym zbudowały przewagę, której nie oddały do końca. Ostatecznie wygrały w tej partii 25:22 i doprowadziły do wyrównania w całym spotkaniu.

Początek trzeciej odsłony meczu ponownie należał do Greczynek. Jednak pilanki wróciły do swojej dobrej gry z pierwszej partii i wypracowały sobie przewagę, której Aris nie zdołał odrobić, mimo bardzo dobrej postawy Taylor Marie Agost. W polskim zespole wyróżniały się Oliwia Urban oraz Paula Słonecka. Enea PTPS Piła wygrał tego seta 25:21 i do czwartej partii przystąpił jeszcze bardziej zmotywowany. Polski zespół od początku zaczął budować przewagę, która wynosiła nawet dziesięć punktów. W końcówce Greczynki zmobilizowały się jeszcze do walki, jednak pilanki nie pozwoliły im odebrać sobie zwycięstwa w tym meczu. Enea PTPS Piła pokonał Aris Thessaloniki w czwartym secie 25:16 i w całym spotkaniu 3:1, dzięki czemu został pierwszym finalistą memoriału.

Enea PTPS Piła – Aris Thessaloniki 3:1
(25:19, 22:25, 25:21, 25:16)

Drugie spotkanie dnia, między #VolleyWrocław a Minchanką Mińsk rozpoczęło się od seta pełnego walki. To Białorusinki szybko przejęły inicjatywę i dzięki skutecznym atakom Natalii Dumczewej oraz Olgi Bogdanowej prowadziły przez większą część pierwszej partii. Wrocławianki nie poddały się jednak i dzięki serii bardzo dobrych zagrywek Kingi Kasprzak w końcówce seta obroniły trzy piłki setowe, po czym wyszły na prowadzenie. Ostatecznie #VolleyWrocław wygrał 27:25.

Zwycięstwo na przewagi dodało sił siatkarkom z Wrocławia – w drugiej odsłonie już od początku zaczęły wypracowywać przewagę, która w połowie seta wynosiła sześć punktów. Volejki grały spokojnie i pewnie, dzięki czemu wygrały tę partię 25:19. Tak wysoka przegrana nie zdeprymowała jednak Białorusinek – w trzecim secie zaczęły lepiej grać blokiem, na środku siatki nieustannie punktowała natomiast Nadzieja Stoliar. Jednak przy stanie 6:6 na zagrywkę weszła Aleksandra Rasińska i to właśnie seria jej bardzo mocnych serwisów pozwoliła #VolleyWrocław zbudować siedmiopunktową przewagę. W końcówce siatkarkom Minchanki udało się odrobić kilka punktów, jednak ostatecznie Volejki zwyciężyły w tej partii 25:19 i w całym meczu 3:0. Wrocławianki zostały tym samym drugim finalistą VIII Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej.

#VolleyWrocław – Minchanka Mińsk 3:0
(27:25, 25:19, 25:19)

W niedzielę, 6 października, w meczu o 3. miejsce zmierzą się Aris Thessaloniki oraz Minchanka Mińsk. W finale natomiast walczyć będą Enea PTPS Piła oraz #VolleyWrocław.