Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Megan Courtney drugą Amerykanką we Wrocławiu

Megan Courtney drugą Amerykanką we Wrocławiu

fot. collegian.psu.edu

Wrocławski klub zakontraktował kolejną zawodniczkę. To druga – po Michy Hancock, Amerykanka, która zasiliła szeregi wrocławskiej drużyny. Megan Courtney – bo o niej mowa – występuje na pozycji przyjmującej.

Megan Courtney urodziła się 27 października 1993 r. w Dayton. Impel Wrocław będzie jej pierwszym europejskim klubem w karierze. Do stolicy Dolnego Śląska trafiała z Penn State University w Pensylwanii, gdzie mogła połączyć naukę z rozwojem talentu i pokazaniem swoich umiejętności. W drużynie tej miała także okazję zagrać z inną Impelką – Michą Hancock.Swoja karierę rozpoczęła w Cincinnati, gdzie trenowała w Archbishop Alter High School. Kontynuowała ją we wspomnianej wcześniej Pensylwanii, gdzie dwukrotnie zdobyła złoty medal krajowych mistrzostw. Od początku tego roku miała szansę gry dla Leonas de Ponce – klubu z Portoryko. Zagrała także w Orlando – jako zawodniczka Florida Wave. Z tym ostatnim klubem zdobyła mistrzostwo Professional Volleyball League.

Transfer Megan do wrocławskiej drużyny jest efektem wielu czynników. Wśród nich należy wymienić nasze działania scoutingowe. Nasz sztab szkoleniowy obserwuje nie tylko to, co dzieje się w Polsce, ale także za granicą. Tutaj szczególnie skupiamy się na rozgrywkach akademickich w USA. Postawa Megan na boisku zwróciła uwagę scoutów z wielu drużyn, w tym naszą. Warto wspomnieć, że grała w jednej drużynie z Michą Hancock, co też nie uszło naszej uwadze podczas budowania zespołu na nowy sezon – komentuje sprawę transferu Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

Podobnego zdania jest sama zawodniczka, która podkreśla, jak ważną dla niej osobą jest Micha Hancock. Dodaje również, że nie może doczekać się przyjazdu do Polski, bowiem już upatrzyła sobie kilka miejsc, które na pewno chciała będzie zobaczyć. – Wybrałam Impel Wrocław, bo słyszałam wiele dobrego o zespole, wizji drużyny na przyszły sezon, a także o poziomie Orlen Ligi. Mam nadzieję, że czas spędzony we Wrocławiu będzie dla mnie czasem doskonalenia moich umiejętności i sprawdzenia się w innej lidze. Jestem pewna, że rozwinę się jako zawodniczka, ale i jako człowiek. Jestem podekscytowana, że zagram z Michą – moją byłą koleżanką z drużyny. Polska to piękny kraj i nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła odkryć te wszystkie piękne miejsca, o których słyszałam – mówi przyjmująca Impelu Wrocław.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi przed sezonem 2016/2017

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved