Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Medale w siatkówce na śniegu rozdane

Medale w siatkówce na śniegu rozdane

fot. Kamil Pastusiak/www.kampas-sport.eu

Po raz drugi w historii w malowniczej scenerii Tatr, na terenie Ośrodka Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski w Siatkówce na Śniegu „Snowvolley 2019”.

Zasady gry w siatkówkę na śniegu są zbliżone do tych z siatkówki plażowej, jednak jest kilka istotnych różnic. Każdy zespół skład się z maksymalnie czterech zawodników (w tym jeden rezerwowy). Set wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie 15 punktów, uzyskując przynajmniej dwa punkty przewagi nad drużyną przeciwną. Mecz rozgrywa się do dwóch wygranych setów.W tegorocznej edycji Snowvolley do turnieju męskiego zgłosiło się dwanaście drużyn, a w damskiej rywalizacji brało udział pięć zespołów. Panowie grali dwa dni i ostatecznie tytuł Mistrzów Polski zdobyli Karol Szczepanik, Michał Korycki, Piotr Groszek i Rafał Hasiak reprezentujący zespół „SVT”. Tytuł wice mistrzów zdobyli Kamil Kulbacki, Gabriel Feldman, Maciej Mata z zespołu „Wściekłe borsuki”. Trzecie miejsce przypadło drużynie „Gmina Wilczyn” w składzie Michał Muszyński, Damian Nowak, Wojciech Pernak.

Turniej damski rozegrany został w niedzielę, a na najwyższym stopniu podium stanęły Aleksandra Zdon, Justyna Tylutki, Karolina Kirszenstein oraz Izabela Błasiak. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzyń zdobyły Agnieszka Wołoszyn, Joanna Kujawska, Aleksandra Okońska, Dominika Balcerowicz z drużyny Artdenta Beach Volleyball Team. Na trzecim miejscu podium stanęły zawodniczki „BlackTeam” w składzie Paulina Smolarek, Paulina Szczawińska, Paulina Kuzior, Nikola Witkowska.

* inf. prasowa BDB Event

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved